Ferdinand: Ať Hodgson dá proti Kostarice šanci mladíkům

ČTK ČTK
21. 6. 2014 13:30
Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům.
Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu.
Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu. | Foto: Reuters

Londýn - Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům. Angličané v duelu s překvapivým lídrem tabulky skupiny D budou v úterý hrát pouze o čest, protože po dvou porážkách jsou bez šance na postup.

Podle Ferdinanda jde o výbornou příležitost k vyzkoušení méně ostřílených fotbalistů. "Myslím, že Anglie má na turnaji mladou soupisku, tak proč by hráči nemohli ukázat, co v nich je," uvedl dnes již bývalý stoper Manchesteru United.

"Chtěl bych vidět hrát Alexe Oxlade-Chamberlaina, Barkley by mohl dostat více času, stejně tak Lallana. Svoji šanci by mohli dostat i Luke Shaw, Phil Jones nebo Chris Smalling. V kádru je spousta hráčů, kteří by měli prospěch z několika minut na hřišti," poznamenal.

Rooney byl nejlepší

Ferdinanda také potěšilo, že jeho bývalý spoluhráč z Manchesteru Wayne Rooney odpověděl na kritiku svým prvním gólem na mistrovství světa proti Uruguayi (1:2). "Myslím, že s Uruguayí hrál velmi dobře, dostával se do slibných pozic. Měl několik šancí, které by možná on sám očekával, že dokáže lépe zužitkovat. Nevzdal to ale a nakonec skóroval, byl naším nejproduktivnějším hráčem v zápase."

Pětatřicetiletý obránce, který loni v květnu ukončil reprezentační kariéru, přiznal, že by na šampionátu rád hrál. "Když se narodíte jako fotbalista, chcete vždy fotbal hrát. Je to nádherné místo a každý to tam miluje, takže ano, rád bych na těch stadionech hrál," uvedl.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy