Ferdinand: Ať Hodgson dá proti Kostarice šanci mladíkům

ČTK ČTK
21. 6. 2014 13:30
Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům.
Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu.
Rio Ferdinand ukončil reprezentační kariéru loni v květnu. | Foto: Reuters

Londýn - Podle bývalého anglického reprezentačního obránce Ria Ferdinanda by měl trenér Roy Hodgson v posledním zápase Anglie na mistrovství světa proti Kostarice dát přednost mladším hráčům. Angličané v duelu s překvapivým lídrem tabulky skupiny D budou v úterý hrát pouze o čest, protože po dvou porážkách jsou bez šance na postup.

Podle Ferdinanda jde o výbornou příležitost k vyzkoušení méně ostřílených fotbalistů. "Myslím, že Anglie má na turnaji mladou soupisku, tak proč by hráči nemohli ukázat, co v nich je," uvedl dnes již bývalý stoper Manchesteru United.

"Chtěl bych vidět hrát Alexe Oxlade-Chamberlaina, Barkley by mohl dostat více času, stejně tak Lallana. Svoji šanci by mohli dostat i Luke Shaw, Phil Jones nebo Chris Smalling. V kádru je spousta hráčů, kteří by měli prospěch z několika minut na hřišti," poznamenal.

Rooney byl nejlepší

Ferdinanda také potěšilo, že jeho bývalý spoluhráč z Manchesteru Wayne Rooney odpověděl na kritiku svým prvním gólem na mistrovství světa proti Uruguayi (1:2). "Myslím, že s Uruguayí hrál velmi dobře, dostával se do slibných pozic. Měl několik šancí, které by možná on sám očekával, že dokáže lépe zužitkovat. Nevzdal to ale a nakonec skóroval, byl naším nejproduktivnějším hráčem v zápase."

Pětatřicetiletý obránce, který loni v květnu ukončil reprezentační kariéru, přiznal, že by na šampionátu rád hrál. "Když se narodíte jako fotbalista, chcete vždy fotbal hrát. Je to nádherné místo a každý to tam miluje, takže ano, rád bych na těch stadionech hrál," uvedl.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy