Leicester může fanouškům vydělat miliony. I když vsadili jen pár liber

Sport Sport
10. 2. 2016 16:12
A na miliony korun si mohou přijít ti příznivci fotbalistů Leicesteru, kteří před sezonou vsadili v kurtu 1:5 000 na jejich výhru v Premier League. 39letý Leigh Herbert může zinkasovat v přepočtu více než 870 000 korun, jiný muž z města Guildford dokonce skoro pět milionů
Fotbalisté Leicesteru mohou ziskem titulu udělat z několika svých fanoušků boháče.
Fotbalisté Leicesteru mohou ziskem titulu udělat z několika svých fanoušků boháče. | Foto: Reuters

Leicester - Pořádné starosti dělá úžasná forma Leicesteru City některým sázkovým kancelářím.

Před sezonou si totiž několik bláhových fanoušků vsadilo na to, že právě Lišky vyhrají Premier League. S přibývajícími koly i body na kontě City to ale vypadá, že jejich sázku na astronomické kurzy nebyla zdaleka tak pošetilá, jak by se v srpnu zdálo.

"Dal jsem si pár piv a pak litoval"

Třeba takový Leigh Herbert, kterého vypátrala ITV, si poprvé v životě vsadil na Lišky před touto sezonou, a to celkem pět liber při kurzu 1:5000. Pokud senzace ročníku skutečně získá titul, může se 39letý Brit těšit od sázkové kanceláře William Hill na výhru 25 000 liber, tedy více než 870 000 korun.

Herbert přitom v rozhovoru přiznal, že si před sázkou dal "pár piv" a když se druhý den probudil, měl výčitky svědomí. "Myslím, že jsem přišli o pět liber, řekl jsem pak snoubence."

"Teď už jsem to začal brát docela vážně. Je to jak pohádka a už v těch 25 000 věřím," dodal Herbert, jenž odmítl nabídku kanceláře William Hill na vyplacení ze sázky částkou ve výši 3 200 liber (více než 110 000 korun).

Maximální výhra je pět milionů

Tiskový mluvčí Rupert Adams přiznal, že v případě triumfu Leicesteru bude muset William Hill vyplatit dohromady více než dva miliony liber. V kurzu 1:5 000 si totiž vsadilo celkem dvanáct lidí.

Nejvyšší obnos činil 75 liber, sázkař z města Guildford by tak dostal "na ruku" 140 775 liber. To je skoro pět milionů korun.

Jeden odvážlivec se našel i v Česku

Leicesteru také drží palce jeden český tipér, který si vsadil u sázkové kanceláře Fortuna. Po druhém kole Premier League na City poslal při kurzu 1:1500 sto korun. Může se tak dočkat výhry 150 000.

Jen pro srovnání, právě tato kancelář nabízí sázkařům možnost vsadit si na triumf Albánie na Euru v kurzu 1:500.

Leicester je po 25 kolech v čele Premier League s náskokem pěti bodů před Tottenhamem a Arsenalem, s nímž se o víkendu střetne.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy