VIDEO Ronaldo šel sám na bránu. Nepochopitelně ale selhal

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 6. 2012 22:00
Podívejte se na zahozenou šanci Cristiana Ronalda v zápase Eura 2012 proti Dánsku.
Podívejte se na neproměněnou gólovou šanci Cristiana Ronalda v zápase s Dánskem. | Video: Sport

Lvov - Cristiano Ronaldo si musel po zápase proti Dánsku v rámci skupiny B na mistrovství Evropy hodně zhluboka oddechnout.

Kapitán Portugalců totiž zahodil ve druhém poločasu dvě velké šance a místo navýšení vedení Dánové v 80. minutě vyrovnali na 2:2. Nebýt vítězného gólu střídajícího portugalského útočníka Silvestreho Varely v 87. minutě, všechna vina za ztrátu vedení by se snesla právě na křídelníka Realu Madrid.

Ten potvrdil, že se v posledních dnech střelecky trápí. Gól nedal už ve čtvrtém utkání za sebou.

V úvodu druhého poločasu přitom postupoval z levé strany sám na gólmana Stephana Andersena, ale ten jeho úmysl s obstřelem vystihl.

Dvanáct minut před koncem byl před Andersenem zcela sám, dánského brankáře však neprostřelil. Naopak prakticky hned z protiútoku Nicklas Bendtner vyrovnal na 2:2.

Portugalce to sice mrzet nemuselo, příště by Ronaldovo zaváhání mohlo přijít jeho tým draho.

"On se trefí. Je to jeden z nejlepších hráčů světa, výborný kapitán," věří svému spoluhráči z Realu Madrid i z reprezentace obránce Pepé.