Řekové se musejí proti Čechům obejít bez dalšího stopera

9. 6. 2012 23:00
Avraam Papadopulos si v zápase s Polskem poranil kolenní vazy
Avraam Papadopulos si v zápase s Polskem poranil kolenní vazy | Foto: Reuters

Varšava - Řecký fotbalista Avraam Papadopulos si v zahajovacím utkání mistrovství Evropy s Polskem (1:1) poranil kolenní vazy a turnaj pro něj skončil. Dnes odletí do Atén, kde podstoupí operaci.

Trenér Fernando Santos nemůže pro úterní duel s českým týmem počítat ani s dalším stoperem Sokratisem Papastathopulosem, který dostal červenou kartu.

"Nebude to velký problém. Máme v týmu hodně kvalitních hráčů, kteří mezeru zacelí. Řešení určitě najdeme," řekl Santos novinářům po pátečním utkání.

Katsuranis: Radši bych ten bod vyměnil

Sedmadvacetiletý Avraam Papadopulos se zranil v prvním poločase při střetu se soupeřem.

Po ošetření se sice na hřiště vrátil, ale vydržel na něm jen dalších patnáct minut, než své místo přepustil jmenovcovi Kyriakosi Papadopulosovi.

Následně vyšetření hráče Olympiakosu Pireus, který má na kontě 34 reprezentačních startů, odhalilo poškození vazů.

Zranění Papadopulose hodně zasáhlo jeho spoluhráče.

"Raději bychom prohráli s Polskem, než abychom viděli Avraama takto zraněného. Upřímně říkám, že bych ten bod vyměnil," řekl Kostas Katsuranis.

"Bohužel teď nemůžeme už nic dělat. Všem je nám ho hrozně líto. Je to jako bychom přišli o člena rodiny," dodal.