Džeko dal v poháru čtyři góly, Drobný s Herthou končí

25. 9. 2008 0:14
Dortmund - Hertha Berlín 2:1 po prodloužení
Uzdravený Miroslav Klose slaví gól do sítě Norimberku
Uzdravený Miroslav Klose slaví gól do sítě Norimberku | Foto: Reuters

Dortmund - Hertha Berlín ve středu prohrála 1:2 po prodloužení s Borussií Dortmund a po druhém kole se loučí s německým pohárem.

Českého brankáře Jaroslava Drobného v dresu neúspěšného týmu překonal na začátku utkání Frei a ve 104. minutě Klimowicz.

Loňský finalista z Dortmundu tak alespoň trochu zapomněl na poslední výpadky, když prohrál v Poháru UEFA s Udinese a následně v lize s Hoffenheimem.

Náladu si zlepšil i Bayern Mnichov, jenž vyhrál loni ligu i pohár. Po sobotní ostudě s Werderem Brémy tentokráte nezaváhal a v derby porazil druholigový Norimberk 2:0. Za domácí se trefil uzdravený Klose a Borowski.

Čtěte více: Jako krach na burze. Německo žije debaklem Bayernu

Nepovedený zápas z víkendu napravoval i Hamburk, který v souboji s Bochumí vyhrál díky dvěma brankám Petriče 2:0. David Jarolím odehrál za domácí 85 minut, poté jej vystřídal Benjamin.

Hvězdou večera se však stal Edin Džeko. Ex-teplický kanonýr dal vzpomenout na minulou sezonu a k vítězství Wolfsburgu nad Oberneulandem v poměru 7:0 přispěl čtyřmi góly.

Na hřiště se podíval i Jan Šimák ze Sttutgarttu, jehož kouč Veh nechal jako útočníka Gomeze jen na lavičce. Český fotbalista se dostal na trávník v 89. minutě a na výhře 2:0 nad Bielefeldem v sestavě s Radimem Kučerou nic nezměnil.

Hamburk - Bochum 2:0
Oberneuland - Wolfsburg 0:7
Offenbach - Karlsruhe 0:2
Wehen - Aachen 1:0
Bayern Mnichov - Norimberk 2:0
Freiburg - Hoffenheim 3:1
Jena - FSV Frankfurt 1:0
Stuttgart - Bielefeld 2:0