Dvacítku čeká na MS i Argentina

ČTK
4. 3. 2007 0:02
Toronto - Česká fotbalová reprezentace do 20 let zná soupeře pro letošní mistrovství světa v Kanadě.

Na sobotním losování v Torontu byly k národnímu týmu do skupiny E přiřazeny celky KLDR, Panamy a Argentiny.

Týmy jsou rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin, do osmifinále postoupí vždy dva a k nim se přidají čtyři mužstva z třetích míst s nejlepší bilancí. Turnaj začne 30. června a vítěz bude korunován na novém stadionu v Torontu 22. července.

O šampionát je v Kanadě už teď obrovský zájem. Podle agentury AP bylo ještě před zveřejněním losu prodáno více než půl milionu vstupenek. Turnaj tak bude co do diváckého zájmu třetí největší sportovní událostí v kanadské historii po olympijských hrách v Montrealu a Calgary.

Česká dvacítka hrála na šampionátu naposledy v roce 2003 ve Spojených arabských emirátech. Po remízách s Austrálií a Brazílií prohrála s Kanadou a skončila ve skupině poslední. Účast na letošním mistrovství si zajistila bronzovými medailemi z loňského evropského šampionátu.