Dovalila u fotbalové jednadvacítky nahradí Lavička

ČTK ČTK
9. 7. 2015 17:39
Novým trenérem fotbalové reprezentace do 21 let se stal Vítězslav Lavička.
Vítězslav Lavička.
Vítězslav Lavička. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Novým trenérem fotbalové reprezentace do 21 let se stal Vítězslav Lavička. Smlouvu podepsal na kvalifikační cyklus mistrovství Evropy 2017. U týmu nahradil Jakuba Dovalila, který skončil poté, co na nedávném domácím Euru český tým vypadl v základní skupině.

"Jednadvacítku jsem už v minulosti trénoval, proto si dokážu představit, co mě čeká," uvedl v tiskové zprávě FAČR dvaapadesátiletý Lavička, který lvíčata vedl v letech 2007 a 2008. "Je to sice odlišná práce než na klubové úrovni, ale své zkušenosti bych rád předal ve prospěch jednadvacítky," dodal.

Lavička naposledy působil ve Spartě, s níž v sezoně 2013/14 vyhrál pohár i ligu. Předtím získal titul také s Libercem i během angažmá v Sydney. "Jsme velmi rádi, že jsme s trenérem Lavičkou našli společnou řeč. Byl pro nás první variantou v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že nebude pokračovat trenér Dovalil. Věříme v další úspěšné období pro naši jednadvacítku," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Dovalil vedl jednadvacítku od listopadu 2008 a byl nejdéle sloužícím trenérem v její historii. S týmem postoupil do semifinále mistrovství Evropy před čtyřmi lety, navíc má na kontě evropské stříbro se sedmnáctkou (2006) a bronz s devatenáctkou (2008).

Se lvíčaty se rozloučil po domácím Euru, po němž mu skončila smlouva. Na turnaji s týmem prohrál 1:2 s Dánskem, porazil 4:0 Srbsko a v posledním utkání remizoval s Německem 1:1. Na postup to však nestačilo, český celek obsadil třetí příčku v tabulce. A protože ve druhé skupině neuspěla Anglie, přišel také o dodatečné play off o místo na olympijských hrách.

 

Právě se děje

Další zprávy