Dovalil přišel o Suchého s Kadlecem. Přednost má áčko

ava
29. 9. 2010 13:45
Trenér Dovalil nominoval na baráž s Řeckem.
Jakub Dovalil
Jakub Dovalil | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kapitán týmu Marek Suchý a útočník Sparty Václav Kadlec chybějí v nominaci české jednadvacítky na klíčový barážový duel s Řeckem.

"V uvozovkách jsme o ně svedli s trenérem A-týmu Michalem Bílkem souboj. Ale přednost má samozřejmě první mužstvo. Po konstruktivní debatě dopadla nominace tímto způsobem," vysvětlil na oficiálních stránkách svazu trenér „lvíčat" Jakub Dovalil.

Bílek překvapil: Proti Skotům povolal i mladíka Kadlece
Lvíčata znají soupeře v baráži o Euro. Musí zdolat Řeky

V nominaci na přímý souboj o účast na Mistrovství Evropy není žádné výraznější překvapení, prakticky je totožná z předchozími. Do týmu se však vrací záložník Jan Morávek. Dovalil si pochvaluje, že v Kaiserslauternu talentovaný hráč nastupuje pravidelně.
"Věříme, že bude dobře připravený," podotkl kouč.

Celkově Dovalil povolal úctyhodných třiadvacet hráčů. Hned nad sedmi mladými reprezentanty totiž visí Damoklův meč v podobě druhé žluté karty. Pro odvetu baráže by v takovém případě nebyli k dispozici.

Řekové umí hrozit ze standardek

Trenér uznává kvality soupeře. Řeky, které povede nový kouč Jorgiadis má ale dobře nastudované. "Viděl jsem posledních pět zápasů v kvalifikaci. Na papíře vypadá soupeř přijatelně, ale ve skutečnosti je to velice silný protivník."

"V jeho sestavě je spousta pohyblivých hráčů, šikovných na míči a pět extrémně vysokých fotbalistů. Z posledních šesti branek dali pět ze standardních situací," upozornil na největší zbraně řeckého výběru Dovalil.

Podle jeho názoru bude ale nejdůležitější hra českého mužstva. Klíčovým počinem by měl být dobrý výsledek v úvodním duelu na domácí půdě. „To znamená vyhrát a neinkasovat," dodal Jakub Dovalil.

Nominace ČR do 21 let:

Brankáři: Jan Hanuš (Hradec Králové), Tomáš Vaclík (Žižkov), Marek Štěch (West Ham).

Obránci: Ondřej Čelůstka (Slavia), Tomáš Fabián (Mladá Boleslav), Jan Hošek (Teplice), Jan Lecjaks (Anderlecht Brusel). Ondřej Mazuch (Anderlecht Brusel), Radek Dejmek (Liberec), Jacob Lensky (Utrecht), Radim Řezník (Ostrava).

Záložníci: Bořek Dočkal (Konyaspor), Marcel Gecov (Liberec), Jan Kovařík (Jablonec), Tomáš Hořava (Olomouc), Lukáš Mareček (Anderlecht Brusel), Jan Morávek (Kaiserslautern), Lukáš Vácha (Liberec), Milan Černý (Slavia).

Útočníci: Libor Kozák (Lazio Řím), Tomáš Pekhart (Jablonec), Jan Chramosta (Mladá Boleslav), Jan Vošahlík (Jablonec).

 

Právě se děje

Další zprávy