reklama
 
 

Doležal do Slavie nepřijde. Z posil je nejblíž základu Ševčík, říká kouč Trpišovský

7. 2. 2019 11:02
Nekompromisní start do jarní části sezony čeká fotbalovou Slavii. Doma Teplice, venku Plzeň, k tomu evropský dvojboj s belgickým Genkem. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského ale červenobílí vyrážejí na cestu za titulem ideálně připraveni. "Kluci makají. Jsme o kus dál než loni," říká kouč.

Během krátké zimní přípravy jste dvakrát vyrazili na soustředění do Španělska. Jak jste byl spokojen s podmínkami?

Také vzhledem k počasí, které teď v Čechách panuje, byla příprava dokonalá - ať už logisticky nebo tréninkově, sehráli jsme skvělá utkání. Až na drobné detaily - tedy zdravotní problémy dvou, tří hráčů, jsme ji přežili výborně. 

S největším problémem jste se ovšem potkal vy, když jste se během jednoho z tréninků zapojil do baga a skončil jste na operaci se zlomeným nosem…

Pokud tam bude Honza Bořil, už do toho nejdu, nerad bych zase skončil v nemocnici (smích). Beru to tak, že je lepší, když jsem se zranil já, než kdyby to byl někdo z kluků. Prostě jsem to vzal na sebe. Teď už se cítím absolutně v pořádku, vizuálně to ještě asi není úplně ono, ale v ničem mě zranění neomezuje. Už je pryč, pokud se ovšem zase nepotkám s Honzou (úsměv).

Pochvalujete si zdravotní stav hráčů, jak jste na ostrý start do jara připraveni psychicky? 

Máme dobrý pocit z toho, jak hráči pracujou, jak trénujou. Nemusíte je napomínat, všichni makají jako profesionálové, což pro nás znamená to, že máme například míň práce u videa. Když to porovnám s loňskou zimou, jsme mnohem dál. Rozhodující ale bude taky stav hracích ploch. Víme, čím jsme si loni prošli, když se bude hrát na sněhu a zmrzlé trávě, nebude to pro nás výhoda.

Přestože se hráči jeví v přípravě velice dobře, ještě uvažujete o posílení. Ve středu vedení Slavie jednalo s Jabloncem o hostování důrazného útočníka Martina Doležala… Jaký dává takový transfer smysl? 

Jablonec nás oslovil s tím, že by chtěl některé naše hráče získat na hostování. Přemýšleli jsme, co bychom tím získali a vyšlo nám, že na porci zápasů, které nás čekají, máme jediného klasického hroťáka, a to Milana Škodu. Martin Doležal patří k těm málo důrazných, vápnových útočníků, a pokud by nám vypadl Milan, zdravotní výpadek by nás mohl limitovat.

A dotáhnete jeho příchod?

Pokud hostování dopadne, tak to na tenhle víkend nebude. Příchod Martina by byl bonus, možnost výběru. Milan Škoda, který si v sezoně prošel zdravotními problémy, vypadá nejlíp od léta.

Případné uvolnění by se týkalo především Murise Mešanoviče a Jakuba Jugase, kteří se nevešli na soupisku pro vyřazovací část Evropské ligy. Pustíte je?

Jablonec toužil po Zeleném

Vedení Jablonce zareagovalo na některé informace, které zazněly na tiskové konferenci Slavie.

"Klub FK Jablonec oslovil SK Slavia Praha o možnosti působení Jaroslava Zeleného na levý kraj obrany. Kontaktoval nás totiž ukrajinský Šachtar Doněck, který má eminentní zájem o předčasné ukončení hostování Eduarda Sobola. Se Slavií Praha jsem jednal jen o panu Zeleném," říká Miroslav Pelta, člen představenstva FK Jablonec. 

"Předevčírem večer jsem byl v kontaktu s panem Jaroslavem Tvrdíkem a bavili jsme se o využití Martina Doležala ve Slavii Praha pro jarní část sezóny. Naše stanovisko, které jsme oznámili také Slavii, je v tuto chvíli takové, že Martin Doležal zůstává i v jarní části soutěže v dresu Jablonce," dodal Pelta.

Nejsme v situaci, kdy bychom museli někoho pouštět. Pokud někdo odejde, mělo by to dávat všem stranám smysl, mělo by záležet i na postoji samotného hráče. V létě na tiskovce jsme tu seděli a pochvalovali si, že máme dvaadvacet zdravých hráčů, měsíc na to jsme odjeli do Teplic se dvěma juniory. 

Po takové přípravě, s takovým kádrem, je bezpodmínečným cílem mistrovský titul?

Pro mě je nejdůležitější posunout sportovní úsek zase o pár procent dopředu - aby přibyli fanoušci, abychom udrželi úroveň z podzimu, měli ještě víc střel, víc rohů. Ale jasně, s ambicemi a kádrem je naší povinností zabojovat o úspěch jak v lize, tak i v Evropě. 

Pro vás je důležitější co? Titul, nebo postup v Evropské lize?

Vzhledem k tomu, jak jsme sledovaní fanouškovskou obcí na stadionu i mimo něj, ani nejde označit nějaký zápas za méně důležitý. Přepínáme se ze zápasu do zápasu, teď jsou pro nás utkáním jara Teplice. Pak bude Genk, s nímž to bude fakt padesát na padesát a myslím, že rozhodnou detaily. 

Pro vás bude jaro pikantnější o to, že jste ještě o ligový titul nebojoval…

Vítězství v lize je krásné, nejvíc, čeho se dá dosáhnout. Bohužel to znám jenom z vyprávění.

Už máte jasno o základní sestavě? Kdo z posil má největší šanci probít se do základu?

Není jednoduché vybírat, kluci vypadají dobře. Představu máme, snad kromě jednoho postu v záloze, na nějž se tlačí několik kluků, kteří by si to zasloužili. A z posil má momentálně do základu nejblíž Petr Ševčík.

Navíc jste v zimě nijak neoslabili, neodešel ani Michael Ngadeu-Ngadjui, který už byl jednou nohou v anglickém Fulhamu. Jak zkousnul to, že z přestupu nakonec sešlo?  

My jsme udělali všechno, abychom mu přestup umožnili, míč byl na straně Fulham. Jak ho znám, je to za ním. Vrátil se do klubu, který bojuje o titul, jak ho sleduju na tréninku, žádné stopy zklamání jsem na něm neviděl.

autor: Jiří Škuba | 7. 2. 2019 11:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama