Dobrá zpráva pro Čechy: Poláci v přípravě hrůzu nenaháněli

22. 5. 2012 23:21
Poláci v předposledním přípravém utkání příliš nepřesvědčili
Artur Sobiech se raduje z jediné branky zápasu
Artur Sobiech se raduje z jediné branky zápasu | Foto: Reuters

Praha - Pokud čeští fotbalisté sledovali přípravné utkání Polska s Lotyšskem, příliš strachu jim třetí soupeř v základní skupině Eura asi nenahnal.

Bíločervení se bez hlavních opor Piszczeka, Blaszczykowského a Lewandowského a před prázdným hledištěm stadionu v rakouském Klagenfurtu trápili nejen v koncovce, ale s přibývajicími minutami také při konstruktivním zakládání útoku.

Nakonec je v poslední desetiminutovce vysvobodil až jeden z mnoha náhradníků Sobiech, který přesnou hlavičkou zajistil výhru 1:0.

Po útočných manévrech přišla nuda

Přitom úvodní minuty nasvědčovaly spíš ofenzivní přestřelce. Jako první zahrozil Rudnevs, na druhé straně kontroval Mierzejewski.

Poté však hra upadla do podprůměru, z něhož vybočily snad jen pěkná kombinace Poláků, kterou zakončoval Wilski, a Brožkovo vybídnutí Mierzejewského.

Těsně před přestávkou zatřásl tyčí Wasilewski, ovšem po změně stran se Poláci prosazovali ještě hůř.

Nebezpečí znamenaly jen standardní situace, které zahrával Grosicki, a právě po jeho centru se poprvé a naposledy měnilo skóre. To když zleva našel mezi dva Lotyše nabíhajícího Sobiecha a ten hlavou rozhodl.

Poslední dvě prověrky čekají polský celek v sobotu proti Slovensku a 2. června s Andorrou.