Designovaný kouč Chelsea Conte má problém, hrozí mu půlroční podmínka

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
5. 4. 2016 15:05
Conte údajně neohlásil zmanipulovaný zápas mezi Albinoleffe a Sienou, o kterém jako trenér Sieny měl vědět.
Antonio Conte
Antonio Conte | Foto: Reuters

Praha - Podmíněný půlroční trest ve vězení hrozí trenérovi italské fotbalové reprezentace Antoniu Contemu.

Kouč, který včera podepsal tříletou smlouvu s Chelsea, kam se má přesunout po mistrovství Evropy (více čtěte zde), údajně v roce 2011 neohlásil zmanipulovaný zápas mezi Albinoleffe a Sienou.

V posledním kole druhé nejvyšší soutěže tehdy Siena pod jeho vedením prohrála 0:1, soupeř se díky výsledku zachránil v Serii B.

Státní zástupce navrhuje pro Conteho podmínečně šest měsíců vezení, nebo podmínku a pokutu osm tisíc eur. Žádá navíc, aby se případ projednal ve zkráceném řízení. Conte jakékoli provinění popírá, jeho právníci požadují úplné zproštění viny.

Případ se týká obří korupční aféry zvané Scommessopoli (jinak také "Poslední sázka"), která zasáhla calcio v roce 2011. Původně se měla týkat jenom nižších soutěží, nakonec ale zasáhla i Serii A. Vyšetřování tehdy neunikly hvězdy jako Kacha Kaladze, Giuseppe Signori, nebo Leonardo Bonucci.

Conte dostal fotbalový trest už na podzim 2012, kdy už jako trenér Juventusu nesměl čtyři měsíce na lavičku. 

Soud by měl proběhnout v polovině května. Ohrozit to může přípravu italského národního týmu na Euro 2016, které začíná v 10. června.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy