D.C. United porazili Kansas a vedou konferenci o dvanáct bodů

ČTK
25. 6. 2006 8:30
Fotbalisté D.C. United a Dallasu si v severoamerické lize MLS připsali další vítězství a upevnili si své postavení v čele konferencí.

Dallas vede v tabulce západní poloviny soutěže o pět bodů před Houstonem, washingtonský celek na východě dokonce o dvanáct před Kansasem, nad nímž v sobotu vyhrál 1:0 brankou Jaimeho Morena. Ten se trefil v 52. minutě krátce poté, co skončila neplánovaná více než půlhodinová přestávka kvůli bouřce nad stadionem. Střelecká série Carlose Ruize z Dallasu se zastavila na sedmi zápasech za sebou, v nichž dokázal skórovat, čímž vyrovnal ligový rekord. Ruiz se tentokrát sice proti Coloradu sám neprosadil, ale efektní přihrávkou přes hlavu poslal do rozhodující akce Kennyho Coopera. Tři další sobotní zápasy skončily nerozhodně, ve dvou z nich navíc diváci neviděli ani gól. Výsledky: D.C. United - Kansas City 1:0, Dallas - Colorado 1:0, Columbus - Chivas 1:1, Salt Lake - New England 0:0, Los Angeles - Houston 0:0.