Další závodník. Marcelo může dokonce skončit ve vězení

Sport Sport
6. 3. 2013 19:09
Po francouzském útočníkovi Karimu Benzemovi má potíže kvůli dopravním předpisům další fotbalista Realu Madrid.
Zde slaví Marcelo ve společnosti Ronalda. Bude to na nějakou dobu naposledy?
Zde slaví Marcelo ve společnosti Ronalda. Bude to na nějakou dobu naposledy? | Foto: Aktuálně.cz

Madrid - Po francouzském útočníkovi Karimu Benzemovi má potíže kvůli dopravním předpisům další fotbalista Realu Madrid. Za řízení bez řidičského průkazu hrozí dokonce až šestiměsíční vězení brazilskému obránci Marcelovi.

Čtyřiadvacetiletého Marcela zadržela hlídka kvůli dopravnímu přestupku krátce po tréninku. Bývalý hráč Fluminense ale za účelem vypsání pokuty nemohl předložit řidičský průkaz, protože o něj už kvůli nasbíraným bodům přišel.

Podle agentury EFE Marcelo může za přečin, který upravuje španělský trestní zákoník, dostat tři až šest měsíců vězení. Alternativou jsou pokuta a veřejně prospěšné práce.

K soudu jde kvůli řízení i Benzema, který jel na začátku února rychlostí 216 km/h v místech, kde je povoleno 100 km/h. Opoře francouzské reprezentace hrozí za bezohledné řízení odebrání řidičského průkazu a pokuta.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy