Arsenal v utkání proti Burnley spasila až penalta v nastaveném čase, Čech má další nulu

26. 11. 2017 17:13
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance zvítězili v 13. kole anglické ligy díky penaltě v nastavení 1:0 na hřišti Burnley. Zavzpomínali tak na minulou sezonu, v níž o vítězství v obou duelech proti témuž soupeři rozhodli také po uplynutí základní hrací doby. "Kanonýři" se posunuli na čtvrté místo tabulky před úhlavního rivala Tottenham. Čech si připsal 196. čisté konto v Premier League.
Alexis Sánchez slaví gól Arsenalu v utkání proti Tottenhamu.
Alexis Sánchez slaví gól Arsenalu v utkání proti Tottenhamu. | Foto: Reuters

Londýn - Blíže gólu byli v prvním poločase domácí, když po čtvrthodině hry Gudmundsson tvrdou střelou orazítkoval tyč. Na druhé straně jen těsně minul Monreal. V závěru poločasu podržel hosty Čech, který se zaskvěl proti Bradyho přímému kopu.

Zápas spěl k bezbrankové remíze, v nastavení ale Tarkowski fauloval v šestnáctce. Sánchez nařízenou penaltu umístil k tyči, a přestože gólman Pope vystihl směr, první porážce Burnley po třech zápasech nezabránil.

Everton stále čeká na první venkovní výhru v sezoně. Na hřišti Southamptonu podlehl jasně 1:4 a zůstal pouze dva body nad sestupovým pásmem.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Southampton - Everton 4:1 (52. a 58. Austin, 18. Tadič, 87. Davis - 45. Sigurdsson)

Burnley - Arsenal 0:1 (90.+2 Sánchez z pen.),