D1 raději neriskovat. Mladíci Zbrojovky letěli od maturity na zápas vrtulníkem

yac yac
3. 6. 2020 10:31
Velmi hektické pondělí mají za sebou dva mladí hráči Zbrojovky Brno, Antonín Růsek a Ondřej Pachlopník. Během pár hodin museli stihnout maturitní zkoušku, dramatický přesun přes polovinu republiky a následně druholigový zápas s Duklou.
Podívejte se, jak cestovali mladí hráči Zbrojovky Brno na zápas vrtulníkem. | Video: Sport

Zkouška z dospělosti čekala oba mladíky v pondělí v Kladně, ale druholigový zápas s pražskou Duklou v Brně. A protože zkoušky končily až ve tři hodiny odpoledne, začal souboj s časem. 

Za normálních okolností by přesun do Brna autem měl trvat méně než tři hodiny, ale protože v cestě stojí rozkopaná D1, rozhodl se nakonec klub vyslat pro oba hráče vrtulník. Ten zvládl stejnou cestu za polovinu času a na letišti v Medlánkách přistál už v půl páté odpoledne. 

"Ze začátku jsem byl trochu vyklepaný, ale postupně jsem si zvykl," uvedl na webu Zbrojovky Růsek. "Uteklo to rychle, letěli jsme asi hodinu a půl. Po dálnici by se to teoreticky stihnout dalo, ale pomaleji a s reálnou hrozbou komplikací. Takhle jsme byli v Brně včas a rychle."

"Ze začátku jsem se bál, ale pak jsem si to užíval. Přál bych to každému, je to úplně jiné než letět v letadle. Bylo krásně, čisté nebe, hezká viditelnost, jen občas menší turbulence," dodal Pachlopník.

Růsek s Pachlopníkem tak dokonce stihli i předzápasovou přípravu. Do utkání, které skončilo remízou 0:0, první jmenovaný nastoupil od začátku a Pachlopník střídal.

Samotnou maturitu ale ještě oba mladíci splněnou nemají, protože v pondělí složili pouze její díl. "Další část jsme dělali v úterý, ale to bylo snad taky dobré. Poslední skládám osmnáctého a to se zase hraje," vysvětlil Pachlopník. Větší štěstí má Růsek, kterého čeká finále maturity až o den později.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy