Chobotnice Paul je stále IN. V Číně o ní točí film

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 7. 2010 10:15
Ponese titul "Zabít chobotnici Paula"
Sláva Paula nemizí ani po skončení MS
Sláva Paula nemizí ani po skončení MS | Foto: Sport

Praha - Sláva chobotnice Paula nabírá nový rozměr.

V Číně se o slavném věštícím hlavonožci, který se stal jedním ze symbolů letošního fotbalového šampionátu, točí film.

Jde o thriller nesoucí název "Zabít chobotnici Paula" a na plátna tamějších kin se má dostat v srpnu.

Původně se film měl jmenovat "Legenda světového poháru", ale režisér Xiao Jiang jej v důsledku neomylnosti tipů a rostoucí popularity chobotnice změnil.

Čtěte také:
Paul věštit neumí. Naváděl ho totiž fotbalový expert
Věštící chobotnice jde do důchodu. Sázkovky se radují
Video: Chobotnice Paul předpovídá výsledky MS ve fotbale

"Plánovali jsme, že zfilmujeme témata jako ´černí koně´ turnaje, fotbalový hazard, chyby rozhodčích, fotbaloví chuligáni nebo terorismus. Ale nakonec jsme zvolili motiv věštící chobotnice, která vzrušovala celý svět," řekl Xiao Jiang.

Režisér už dokonce do mořského akvária v Oberhausenu, Paulova domova, zaslal žádost, aby jim chobotnici zapůjčili na premiéru filmu.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy