Chelsea zničila Aston Villu. Lídrem však je ManUnited

Sport Sport, Red Spo
27. 3. 2010 20:27
Chelsea - Aston Villa 7:1, Birmingham - Arsenal 1:1

Londýn - Fotbalisté Chelsea se stále drží v bezprostředním kontaktu s čelem tabulky Premier League, když deklasovali v sobotním střetnutí dvaatřicátého kola birminghamskou Aston Villu 7:1.

Vsoká výhra jim ale nakonec k pozici lídra nepomohla, neboť si v později hraném duelu zastřílel i Manchester United, který zvítězil na hřišti Boltonu 4.0. Obhájce mistrovského titulu tak stále vede s jednobodovým náskokem.

V sestavě United chyběl sice kanonýr Wayne Rooney, toho ale dokázal plně zastoupit bulharský forvard Dimitar Berbatov - autor dvou gólů.

To londýnský celek, v jehož bráně nechyběl opět uzdravený český brankář Petr Čech, sehrál se svým soupeřem relativně vyrovnanou první půli, po níž vedl "jen" 2:1, nicméně jeho brankostroj se rozjel na plné obrátky po přestávce.

Strůjcem jednoznačného debaklu byl záložník Frank Lampard, který vsítil čtyři góly (dva z penalty). Chelsea tak má zatím před obhájcem loňského titulu dvoubodový náskok.

Nepříjemnou ztrátu ovšem musí skousnout hráči Arsenalu. Ti se dlouho trápili na hřišti Birminghamu, přesto se zdálo, že jim branka Samira Nasriho devět minut před koncem zajistí cennou výhru.

Kanonýři však v samotném závěru své těsné vedení neudrželi, když ve druhé minutě nastaveného času vyrovnal šťastným gólem střídající Kevin Phillips. Tomáš Rosický působil na hřišti do osmašedesáté minuty.

Čtvrté místo zajišťující předkolo Ligy mistrů si pak upevnil Tottenham, který zvítězil nad posledním Portsmouthem 2:0. Obě branky vsítili přitom bývalí hráči "Pompey", a sice Crouch a Kranjčar

Dále tabulkou se naopak propadá West Ham, jenž doma nestačil na Stoke. Porážku 0:1 sledoval z lavičky náhradníků i český zástupce Radoslav Kováč.

Birmingham - Arsenal 1:1