Chelsea rozstřílela nenáviděný Leeds a postoupila dál

19. 12. 2012 23:15
Chelsea s Petrem Čechem v bráně porazila Leeds United 5:1 a postoupila do semifinále Ligového poháru.
Chelsea rozstřílela nenáviděný Leeds 5:1 a postoupila do semifinále Ligového poháru. | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech pomohl fotbalistům Chelsea k postupu do semifinále anglického Ligového poháru.

V dnešním utkání na hřišti druholigového Leedsu United sice český gólman v 37. minutě jako první inkasoval, ale favorizovaní hosté zápas po přestávce otočili a zvítězili 5:1.

V první půli Chelsea, která v neděli neuspěla ve finále mistrovství světa klubů v Japonsku proti brazilským Corinthians, zahodila řadu šancí. Ihned po přestávce však vyrovnal Mata a poté někdejšího velkého rivala pokořili dalšími trefami Ivanovič, Moses, Hazard a Torres.

Los následně rozhodl o tom, že Chelsea se utká v semifinále se Swansea. Druhou dvojici tvoří účastník čtvrté ligy Bradford City a Aston Villa. Dvoukolové semifinále se bude hrát v lednu.