Chelsea může posilovat. Není to ale nutné, říká trenér

Ivo Pospíšil, ip
7. 11. 2009 10:25
Arbitráž CAS pozastavila zákaz nakupování hráčů

Londýn - Fanoušci londýnské Chelsea mají důvod k optimismu.

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) totiž v pátek dočasně pozastavila zákaz o nakupování hráčů, který byl anglickému týmu udělen fotbalovou asociací FIFA, za údajné nečestné praktiky při získávání talentovaného mladíka Gaela Kakuty z francouzského Lens.

Vedoucí představitelé klubu, v němž působí i český brankář Petr Čech byli po verdiktu pochopitelně spokojeni, nicméně vyslali svým příznivcům jasný vzkaz: Nečekejte zase žádné zběsilé nakupování.

Čtěte také: Trest odložen, Chelsea může v lednu nakupovat hráče

"Došlo k rozhodnutí, které nám dává možnost nakupovat nové hráče, pokud je to nutné. V tuto chvíli to ale nutné není," vyjádřil se na stránkách deníku Guardian kouč Carlo Ancelotti

"Vím, že ti nejlepší hráči jsou jen velmi těžko dostupní v polovině sezony. To nám ale nevadí. My teď chceme udržet náš tým ve stabilním stavu, protože je v něm i tak spousta dobrých hráčů," vysvětlil.

Přestupové období probíhá v Anglii v průběhu ledna. Podle posledních spekulací si navíc Chelsea brousila zuby hlavně na Sergia Aguerra z Atletica Madrid, nebo i neapolského Marka Hamšíka

"Vím, že v lednu přijdeme asi o čtyři africké hráče (v důsledku konajícího se Afrického poháru národů - pozn. red.), ale pokud budeme pracovat na kondici všech hráčů, můžeme i toto období přečkat bez komplikací," věří Ancelotti

"Se současným týmem jsem spokojený. Mám navíc mnoho zkušeností s vedením starších hráčů. V Miláně hráli někteří z nich až do svých čtyřiceti let, a to ti zdejší mají ještě dost času," zažertoval na závěr.

Chelsea se může dosud v této sezoně chlubit výbornou formou. Daří se ji v Lize mistrů i v domácí soutěži, kde dosud vede s dvoubodovým náskokem před Manchesterem United.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy