Chelsea bez Mourinha prohrála s Manchesterem

roj
23. 9. 2007 22:35
Chelsea hrála s United o deseti
Útočník Chelsea Andrej Ševčenko v souboji s obráncem Rosneborgu Miikou Koppinenem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalová Chelsea začala éru bez kouče José Mourinha porážkou v sedmém ligovém kole na Manecheteru United 0:2. David Rozehnal se podílel na výhře Newcastelu nad West Hamem.

Chelsea vedl do zápasu na Old Trafford poprvé v roli hlavního kouče Avram Grant. A v prestižním utkání s United moc štěstí neměl.

Od 32. minuty musel hrát jeho tým o deseti, když John Obi Mikel dostal červenou kartu za faul na Patrice Evru.

Chelsea dlouho držel nad vodou skvělými zákroky Petr Čech, ale  v deseti odolávali londýňané jen necelou čtvrt hodinu. Těsně před přestávkou přilétl před vybíhajícího Čecha Argentinec Carlos Tévez a otevřel skóre zápasu.

Ve druhé půli pojistil výhru United z penalty Louis Saha. Chelsea už neskórovala už třetí ligový zápas za sebou, zatímco Manchester se čtvrtou výhrou v řadě posunul  na druhé místo za Arsenal.

"Do vyloučení Mikela jsme hráli dobře. Tenhle verdikt rozhodčího byl podle mě špatný. I přes porážku jsem s přístupem hráčů spokojen," prohlásil po zápasu Grant.

Ani v sedmém kole se nezvedl ze sestupových příček Tottenham. Tým kouče Martina Jola neudržel vedení na půdě Boltonu po brance Roye Keana. Na konečných 1:1 srovnal Ivan Campo.

Na páté místo tabulky se posunul Newcastle, který s Davidem Rozehnalem v základní sestavě porazil West Ham 3:1. Domácí nasměrovaly výhře branky Marka Viduky a Charlese N'Zogbii v první půli.