8. 12. 2007 21:05
Manchester United si poradil s Derby 4:1
Ryan Giggs vstřelil jubilejní 100. gól v Premier League.
Ryan Giggs vstřelil jubilejní 100. gól v Premier League. | Foto: Reuters

Praha - V 16. kole anglické Premier League přivítala Chelsea, stále bez Petra Čecha, na domácím hřišti Sunderland.

Kromě českého gólmana postrádal londýnský klub i nejlepšího střelce týmu Didiera Drogbu, který se v sobotu podrobil operaci kolena.

Útočníka Pobřeží slonoviny v základní sestavě nahradil ukrajinský forvard Andrej Ševčenko. Ten také vstřelil vítězný gól utkání a zařídil Chelsea již třetí výhru v řadě, díky které si i nadále drží v tabulce třetí pozici.

Druhý gól přidal z pokutového kopu Frank Lampard a Londýňané si tak pohodlně dokráčeli pro vítězství 2:0. V závěru ještě viděl červenou kartu hráč Sunderlandu Liam Miller, který šel ze hřiště po strkanici s Pizarrem.

Dále čtěte:

Manchester United si podle očekávání poradil 4:1 s posledním mužstvem tabulky Derby County. Hlavní hvězdou utkání byl kapitán Reds Ryan Giggs, jenž si připsal jubilejní 100. gól v Premier League.

Derby sice do utkání vstoupilo velmi ofenzivně, ale první gól z kopačky Giggse hostující tým psychicky položil. Další dvě branky přidal Argentinec Tevez a v nastaveném čase se z penalty trefil ještě Cristiano Ronaldo. Za hosty výsledek korigoval Howard.

Střetnutí Aston Villy s Portsmouthem slibovalo vyrovnaný boj. Opak byl však pravdou, domácí Ville utkání nevyšlo, už v 10. minutě si dal vlastní branku Craig Gardner a dvě nádherné trefy ze střední vzdálenosti přidal portsmouthský záložník Sulley Muntari.

V týmu Aston Villy se v druhém poločase na hřišti objevil i český záložník Patrik Berger, ale ani jeho výkon porážku neodvrátil. V 70. minutě se sice pokusil o zvrat Barry, ale Portsmouth si vítězství už uniknout nenechal.

David Rozehnal byl součástí dramatického utkání jeho Newcastlu United s Birminghamem. Domácí Straky prohrávaly už od deváté minuty po brance Jeromeho a manažer Sam Allardyce, který je pod velkým tlakem ze strany majitele klubu, nemohl být s vývojem spokojený.

Skóre se srovnalo před koncem první půle, z penalty se trefil nigerijský reprezentant Martins. Poté to dlouho vypadalo na remízu, jenže s tím se nechtěl smířit domácí Beye, který v nastaveném čase strhl vítězství na stranu Newcastlu.

Největší překvapení si na samotný závěr sobotního programu připravil Reading, který si vyšlápl na Liverpool. Rudí ďáblové utkání zcela nezvládli a prohráli 1:3. Kritizovaný Rafa Benitéz tak opět nepřesvědčil a spekulace o jeho nahrazení Italem Capellem nabírají konkrétnějších obrysů.

Aston Villa - Portsmouth 1:3 (71. Barry - 40. a 61. Muntari, 10. vlastní Gardner), Chelsea - Sunderland 2:0 (23. Ševčenko, 73. Lampard z pen.), Everton - Fulham 3:0 (51., 61. a 79. Yakubu), Manchester United - Derby 4:1 (44. a 60. Tévez, 40. Giggs, 90.+2 Ronaldo z pen. - 76. Howard), Newcastle - Birmingham 2:1 (36. Martins, 90. Beye - 9. Jerome), Reading - Liverpool 3:1 (17. Hunt z pen., 62. Doyle, 67. Harper - 28. Gerrard).