Český fotbal v Lize mistrů skončil

SportPlus
24. 8. 2006 0:00
Praha - Čeští diváci v této sezoně doma zápasy Ligy mistrů neuvidí. Naděje fotbalistů Liberce i Mladé Boleslavi skončily ve 3. předkole.

Všechno o středečních bojích o účast v základních skupinách Ligy mistrů si přečtěte ve speciálu Aktuálně.cz.

Fernando Cavenaghi ze Spartaku Moskva (v červeném) atakovaný libereckým Zbyňkem Pospěchem. | Foto: Reuters

Spartak Moskva - Slovan Liberec 2:1 (1:0) - více čtěte ZDE
Liberec po domácí remíze 0:0 v odvetném zápase prohrál na hřišti moskevského Spartaku 1:2. K postupu měl blízko, ještě v 76. minutě držel stav 1:1, pak ale inkasoval. - Zápas jsme sledovali on-line ZDE

FK Mladá Boleslav - Galatasaray Istanbul 1:1 (0:0) - více čtěte ZDE
Mladá Boleslav doma zázrak nezvládla. Po úvodní porážce 2:5 v Istanbulu remizovala 1:1. Turci se dokonce ujali vedení, vyrovnání příšlo až v 88. minutě. - Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Ostatní zápasy 3. předkola LM
Senzací bylo vyřazení Ajaxu Amsterdam od dánské Kodaně po domácí porážce 0:2. Po deseti letech si Ligu mistrů zahrají fotbalisté Steauy Bukurešť. Poprvé v historii uspěl bulharský klub, Levski Sofia.

Santos Mozart ze Spartaku Moskva (v červeném) slaví gól v síti libereckého Marka Čecha. | Foto: Reuters

Tisk: Spartak proti Liberci neoslnil
Ruské deníky oslavují postup moskevského klubu, ale dodávají, že na silnějšího soupeře by takový výkon nestačil.

Boleslav doplatila na svou nezkušenost
Nezkušenost hráčů Mladé Boleslavi znamenala vysokou porážku v prvním zápase v Istanbulu, která prakticky rozhodla o postupujícím do základní skupiny LM.

Liberci chyběl k LM znovu jen krůček
Liberečtí fotbalisté měli postup do základní skupiny Ligy mistrů znovu na dosah, nakonec se ale radoval soupeř.