MS bude z Brazílie komentovat Bosák, Čapek od čtvrtfinále

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 6. 2014 6:00
Fotbaloví fanoušci by se neměli bát, že o něco z mistrovství světa v Brazílii přijdou, Česká televize bude vysílat všechny zápasy
Fanoušci v ČR uvidí všech 64 zápasů MS ve fotbale
Fanoušci v ČR uvidí všech 64 zápasů MS ve fotbale | Foto: Reuters

Praha - Fotbalového mundialu v Brazílii si čeští fanoušci užijí dosyta. Česká televize totiž z mistrovství světa, které startuje už ve čtvrtek od 22 hodin, odvysílá všech 64 zápasů. Na diváky čekají fotbalové večery s hosty a s maratonem přenosů.

Česká televize vysílá na horkou jihoamerickou půdu osvědčené duo Jaromíra Bosáka a Pavla Čapka. "Já odlétám už v neděli a budu komentovat od začátku, Pavel se připojí od čtvrtfinále," prozradil Aktuálně.cz Jaromír Bosák.

Na většinu duelů ze základních skupin tak půjde komentář z Kavčích hor, tam se bude odehrávat i většina programu s fotbalovými hosty a komentátory.

"Tím, že jdou zápasy za sebou s hodinovou prodlevou, budeme mít takové kompletní fotbalové večery," dodává komentátor. Program v Brazílie obvykle začíná v 18 hodin, další zápasy jdou od 21 či 22 hodin a také od půlnoci.

V závěru skupin, kdy se hrají obě utkání ve stejný čas si Česká televize vybere vždy ten, ve kterém o něco půjde nebo bude divácky zajímavější. Pokud diváci nebudou chtít druhý zápas sledovat online na webu ČT, mohou si počkat na záznam, který televize později odvysílá.

Bosák: Na stávky se připravit nejde

Mistrovství se odehrává na 12 stadionech, které jsou rozesety po celé Brazílii, takže komentátory nečeká zrovna snadná práce. "Naštěstí se nebude přejíždět, ale přelétávat, protože jinak by to v Brazílii ani nešlo," prozradil Bosák.

Problémem pro novináře nemusí být jen složitá infrastruktura, ale také sociální situace, která v dějišti šampionátu panuje. Lidé totiž na protest předraženého mistrovství vycházejí do ulic a stávkují.

"Na to se nejde připravit. Čísla na brazilské odborové předáky nemáme. Když si nějaký dopravce řekne, že bude stávkovat, tak to tak bude a my s tím nic neuděláme," říká Bosák.

Vysílání na webu ČT bude zpřístupněno jen divákům na českému území. Fanoušci, kteří budou trávit letní dovolenou v zahraničí, se na přenos nepodívají. Můžete ale využít textové online reportáže na Aktuálně.cz, jejich seznam včetně celého programu šampionátu najdete ZDE.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy