MS bude z Brazílie komentovat Bosák, Čapek od čtvrtfinále

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 6. 2014 6:00
Fotbaloví fanoušci by se neměli bát, že o něco z mistrovství světa v Brazílii přijdou, Česká televize bude vysílat všechny zápasy
Fanoušci v ČR uvidí všech 64 zápasů MS ve fotbale
Fanoušci v ČR uvidí všech 64 zápasů MS ve fotbale | Foto: Reuters

Praha - Fotbalového mundialu v Brazílii si čeští fanoušci užijí dosyta. Česká televize totiž z mistrovství světa, které startuje už ve čtvrtek od 22 hodin, odvysílá všech 64 zápasů. Na diváky čekají fotbalové večery s hosty a s maratonem přenosů.

Česká televize vysílá na horkou jihoamerickou půdu osvědčené duo Jaromíra Bosáka a Pavla Čapka. "Já odlétám už v neděli a budu komentovat od začátku, Pavel se připojí od čtvrtfinále," prozradil Aktuálně.cz Jaromír Bosák.

Na většinu duelů ze základních skupin tak půjde komentář z Kavčích hor, tam se bude odehrávat i většina programu s fotbalovými hosty a komentátory.

"Tím, že jdou zápasy za sebou s hodinovou prodlevou, budeme mít takové kompletní fotbalové večery," dodává komentátor. Program v Brazílie obvykle začíná v 18 hodin, další zápasy jdou od 21 či 22 hodin a také od půlnoci.

V závěru skupin, kdy se hrají obě utkání ve stejný čas si Česká televize vybere vždy ten, ve kterém o něco půjde nebo bude divácky zajímavější. Pokud diváci nebudou chtít druhý zápas sledovat online na webu ČT, mohou si počkat na záznam, který televize později odvysílá.

Bosák: Na stávky se připravit nejde

Mistrovství se odehrává na 12 stadionech, které jsou rozesety po celé Brazílii, takže komentátory nečeká zrovna snadná práce. "Naštěstí se nebude přejíždět, ale přelétávat, protože jinak by to v Brazílii ani nešlo," prozradil Bosák.

Problémem pro novináře nemusí být jen složitá infrastruktura, ale také sociální situace, která v dějišti šampionátu panuje. Lidé totiž na protest předraženého mistrovství vycházejí do ulic a stávkují.

"Na to se nejde připravit. Čísla na brazilské odborové předáky nemáme. Když si nějaký dopravce řekne, že bude stávkovat, tak to tak bude a my s tím nic neuděláme," říká Bosák.

Vysílání na webu ČT bude zpřístupněno jen divákům na českému území. Fanoušci, kteří budou trávit letní dovolenou v zahraničí, se na přenos nepodívají. Můžete ale využít textové online reportáže na Aktuálně.cz, jejich seznam včetně celého programu šampionátu najdete ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 1 hodinou

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 1 hodinou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

Další zprávy