Česká dvacítka vyzve ve finále Argentinu

ČTK, SportPlus
20. 7. 2007 8:59
Soupeřem české dvacítky ve finále MS budou mladí Argentinci
Spektakulární kousek Matiasa Sancheze z Argentiny během semifinále MS "20" mezi Argentinou a Chile. | Foto: Reuters

Toronto - Soupeřem českých fotbalistů ve finále mistrovství světa do 20 let bude v neděli v Torontu tým Argentiny. Ve čtvrtečním jihoamerickém derby zvítězili obhájci titulu nad reprezentací Chile 3:0.

Nedělní finále začne ve 21:15 SELČ a bude odvetou za zápas v základní skupině, ve kterém soupeři vstoupili do šampionátu bezbrankovou remízou. Na Chilany zbyl duel o třetí místo proti Rakousku.

Argentinský favorit turnaje bude hrát už o šestý světový titul v této věkové kategorii. Cestu do finále měl významně ulehčenou, protože 75 minut hrál proti oslabenému soupeři, v závěrečné čtvrthodině měli vítězové dokonce převahu dvou mužů v poli.

Dále čtěte:

Německý rozhodčí Wolfgang Stark ukázal v utkání celkem devět žlutých karet, z toho sedm Chilanům. Řada z nich po závěrečném hvizdu rozhořčeně s triem sudích diskutovala a nechybělo málo a došlo k napadení.

Rozhodčí doprovodili do tunelu policisté, ale i nesouhlasný povyk v hledišti, z kterého dokonce směrem k arbitrům přilétla láhev s vodou.

Argentincům v zápase i přes početní převahu trvalo dlouho, než si pojistili vítězství. Do vedení šli nicméně už ve 12. minutě zásluhou Di Maria, který ukončil dosavadní chilskou neprůstřelnost na turnaji.

Po vyloučení horkokrevného Garyho Medela si ale na pojistku museli Argentinci proti houževnatým Chilanům počkat skoro další hodinu, než Yacob ve vápně zužitkoval Moralezovu přihrávku. Autor pasu se pak rovněž zapsal mezi střelce v nastaveném čase, kdy už Chilanům chyběl i podruhé napomínaný Dagoberto Currimilla.

Také Argentinci ale v zápase zaznamenali několik ztrát. Už v úvodu druhé půle musel se zraněním odstoupit střelec prvního gólu Di Maria, proti Čechům by neměl kvůli druhé žluté kartě určitě hrát autor druhého gólu Yacob a opakované napomenutí vystavilo stop i kapitánovi Matiasi Cahaisovi.

Jihoamerické semifinále sledovalo vyprodané hlediště, a tak už před posledními dvěma zápasy byl překonán rekord v návštěvnosti při MS dvacítek.

Padesátku utkání vidělo celkem 1,156.187 diváků, tedy o tisíc více než při dosavadním rekordu v Mexiku 1983. I přes brzy inkasovaný gól se stal rekordmanem MS do 20 let i brankář Cristopher Toselli, který neinkasoval 491 minut a překonal maximum slavného Brazilce Taffarela z roku 1985.

Výsledek - semifinále:
Argentina "20" - Chile "20" 3:0 (1:0)
Branky: 12. Di Maria, 65. Yacob, 90.+3 Moralez. ČK: 15. Medel, 77. Currimilla (oba Chile).