Češi porazili v přípravě Saudskou Arábii

ČTK
26. 5. 2006 19:55
Innsbruck - Čeští fotbaloví reprezentanti porazili v přípravném utkání Saúdskou Arábii v Innsbrucku 2:0.
Reprezentant Sudské Arábie Dokhi bojuje o míč s Milanem Barošem během přátelské zápasu na Tivoli Stadium v Innsbrucku. | Foto: Reuters

První gól dnes vstřelil Milan Baroš, druhý přidal v nastaveném čase z penalty Marek Jankulovski.

Češi nastoupili do utkání v nejsilnějším možném složení ze zdravých hráčů a před čtyřmi tisícovkami diváků, mezi nimiž bylo několik set jejich krajanů, přimáčkli soupeře na jeho polovinu a už v 15. minutě zaslouženě vstřelili vedoucí gól. Baroš si na hranici šestnáctky vybojoval míč, prošel mezi stopery a podél brankáře otevřel skóre.

I ve zbývající části prvního poločasu měli podle protokolu domácí Češi navrch, ale další šance si už nevypracovali. Z části proto, že na vlhkém trávníku chyběl hráčům správný rytmus a také proto, že ubrali na důrazu v soubojích, v nichž si Saúdové začali počínat velmi nečistě a strach ze zranění před šampionátem byl místy větší, než chuť soupeře "dorazit".

I proto se mohl prohrávající tým dostat do několika náznaků šancí a jedné stoprocentní příležitosti. Ve 31. minutě postupoval sám Chárírí na branku, ale gólman Čech jeho šanci vystihl a udržel čisté konto.

Trenér Brückner stáhl v poločase pouze Rosického, ale hra se po domluvě v kabině zlepšila. Brzy mohla přinést další gól, jenže nepřesný rakouský sudí odpustil soupeři penaltu po sražení Lokvence.

V závěru se tlak českého celku stupňoval, ale další branky k uklidnění nepřicházely. V 68. minutě Nedvěd pálil ve slibné pozici přesně, ale jeho pokus stopeři srazili na roh, na ideální přihrávku Štajnera zase v 72. minutě nedosáhl Baroš.

Arabský celek v závěru fyzicky odpadl a na vyrovnání neměl už dost sil, a tak Češi vedli zápas bez zjevných potíží k jisté výhře, kterou zvýraznil v nastaveném čase druhým gólem Jankulovski z penalty, nařízené za stažení střídajícího Jarolíma.

Česká republika - Saúdská Arábie 2:0 (1:0)
Branky: 15. Baroš, 90+2. Jankulovski z pen. Rozhodčí: Einwaller -Heim, Eder (všichni Rak.). ŽK: Nedvěd - Núr, Ghamdí. Diváci: 4000.
Česká republika: Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský (64. Jarolím), Rosický (46. Plašil), Polák, Nedvěd - Lokvenc (57. Štajner), Baroš (89. Jiránek). Trenér: Brückner.

Saúdská Arábie: Chújá - Duchí, Muntašarí, Takar, Chatran - Azíz (75. Anbar), Charírí, Timját (62. Šalhúb) - Kahtání (90. Džábir), Núr (80. Amín), Ghamdí. Trenér: Paquetá.