"Celá ta věc s obrazovkou je fraška." Kouč Evertonu se ostře pustil do systému VAR

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 11. 2023 21:53
Za frašku označil trenér Evertonu Sean Dyche systém fungování videa ve fotbale.
Rozhodčí John Brooks nařizuje po zhlédnutí videa penaltu pro Manchester United, což naštvalo kouče Evertonu Seana Dychea
Rozhodčí John Brooks nařizuje po zhlédnutí videa penaltu pro Manchester United, což naštvalo kouče Evertonu Seana Dychea | Foto: Reuters

Podle kouče je totiž zbytečné, aby rozhodčí kontrolovali záznam na monitoru u hřiště, protože nikdy nejdou proti verdiktu videoasistenta.

Dyche reagoval na událost z nedělního utkání anglické ligy, kdy sudí nejprve udělil Anthonymu Martialovi z Manchesteru United žlutou kartu za simulování, po zhlédnutí videa však verdikt změnil na penaltu.

United z pokutového kopu zvýšili na 2:0 a nakonec na hřišti Evertonu zvítězili 3:0. "Celá ta věc s obrazovkou je fraška," prohlásil Dyche.

"Každý mluví o zrychlení hry, ale oni se jdou podívat na monitor, přitom všichni vědí, jak to dopadne," pokračoval stratég Evertonu.

"Ještě jsem neviděl, že by někdo byl proti rozhodnutí videa. Proto nechápu, proč se musí chodit dívat na monitor. Ať prostě rozhodnou a jede se dál," navrhl dvaapadesátiletý anglický trenér.

Everton po porážce v prvním zápase po odečtu deseti bodů za porušení finančních pravidel klesl do sestupového pásma. "Dokud se nevyřeší odvolání, nebude to jiné. Musíme se od toho prostě oprostit," apeloval Dyche.

Skóre zápasu s Manchesterem United otevřel už ve 3. minutě devatenáctiletý Argentinec Alejandro Garnacho báječnou trefou nůžkami, která aspiruje na gól roku.

 

Právě se děje

Další zprávy