27. 1. 2009 23:15
West Bromwich - Manchester United 0:5 (0:2)
Dimitar Berbatov se do sítě West Bromwiche trefil jako první
Dimitar Berbatov se do sítě West Bromwiche trefil jako první | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United se v úterý dokázali odpoutat na čele ligové tabulky, když zvítězili ve večerním zápase třiadvacátého kola Premier League na hřišti posledního West Bromwiche jednoznačně 5:0.

Nic na tom nezměnil ani český útočník Roman Bednář. Ten do utkání zasáhl až od třiašedesáté minuty coby střídající hráč.

„Red Devils" tak v současné době mají na prvním místě náskok tří bodů na druhý Liverpool. Svěřenci Rafaela Beniteze se ovšem zítra představí na půdě Wiganu.

Svůj osobní úspěch může oslavovat také brankář United Edwin van der Sar. Ten nejenom, že vychytal další nulu, ale zároveň překonal i dosavadní rekord neprůstřelnosti, který vlastnil Petr Čech.

Český reprezentant ve službách londýnské Chelsea vydržel v sezoně 2004/05 bez inkasovaného gólu 1 025 minut. Nizozemský brankář však však tuto hranici po osmašedesáti minutách hry překonal, ba co víc, jeho série bude pokračovat i během víkendového zápasu s Evertonem.

V naplňování ambiciózních plánů pak pokračují i fotbalisté Aston Villy, jež porazili trápící se Portsmouth 1:0 a postoupili v nedohraném kole už na třetí místo.

Vítězství zajistila týmu Martina O´Neilla nová akvizice Emile Heskey, která v uplynulých dnech  přestoupila do birminghamského celku z Wiganu