Čech vychytal čisté konto, Chelsea ale znovu zaváhala

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 1. 2012 21:07
Liverpool prohrál v Boltonu

Norwich - Fotbalisté londýnské Chelsea opět ztratili body v souboji o anglický mistrovský titul. Ve 22. kole Premier League pouze remizovali 0:0 na půdě nováčka Norwiche.

Českého brankáře Blues Petra Čecha může těšit alespoň fakt, že pošesté v sezoně a podruhé v řadě vychytal čisté konto.

Jinak ale fanoušci Chelsea jásat nemohou. Šance na získání mistrovského titulu se totiž opět o něco ztenčily. Modří nyní ze čtvrtého místa ztrácejí na vedoucí Manchester City deset bodů, přičemž Citizens mají zápas k dobru.

Fotbal v Indii? ´Bengál´ si vyzkouší Crespo i Cannavaro
Džekova přesná hlavička rozhodla o těsné výhře City

Už v prvním poločase přišel tým kouče Andrého Villase-Boase o záložníka Lamparda, který si zranil lýtko. Hosté ztroskotávali na skvělém gólmanovi Norwiche Johnu Ruddym. V největší šanci selhal španělský - kdysi obávaný - útočník Fernando Torres, když z gólové pozice minul odkrytou branku.

Fantastický zápas viděli fanoušci Fulhamu. Jejich tým prohrával po poločase s Newcastlem 0:1. Pak ale přišly nezapomenutelné chvíle. V 52. minutě vyrovnal Murphy z penalty, o sedm minut později Američan Clint Dempsey strhl vedení na stranu Fulhamu, za dalších šest minut tentýž hráč zvýšil na 3:1 a tři minuty poté proměnil další pokutový kop Bobby Zamora.

Hostující Ben Arfa sice v 85. minutě snížil, na konečných 5:2 ovšem těsně před koncem upravil Dempsey, který tak zaznamenal stylový hattrick.

Liverpool prohrál s podprůměrným Boltonem

Mizérie Liverpoolu v Premier League trvá. Reds vyhráli jen jeden z posledních šesti zápasů a korunku svým špatným výkonům nasadili v Boltonu. S předposledním týmem ligy prohráli 1:3.

V první půlhodině si domácí vypracovali dvougólový náskok, když se trefili Davies a Reo-Coker. Craig Bellamy sice snížil, Steinsson ovšem po přestávce definitivně rozhodl.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Norwich - Chelsea 0:0, Everton - Blackburn 1:1 (21. Cahill - 75. Goodwillie), Fulham - Newcastle 5:2 (59., 65. a 89. Dempsey, 52. Murphy z pen., 68. Zamora z pen. - 43. Guthrie, 85. Ben Arfa), QPR - Wigan 3:1 (33. Helguson z pen., 45. Buzsaky, 81. Smith - 66. Rodallega), Stoke - West Bromwich 1:2 (86. Jerome - 35. Morrison, 90.+1 Dorrans), Sunderland - Swansea 2:0 (14. Sessegnon, 85. Gardner), Wolverhampton - Aston Villa 2:3 (21. Kightly, 31. Edwards - 51. a 84. Keane, 11. Bent z pen.), Bolton - Liverpool 3:1 (4. M. Davies, 29. Reo-Coker, 50. Steinsson - 37. Bellamy)