Čech vychytal Chelsea výhru, Gerrard se loučil s ostudou

24. 5. 2015 17:59
Petr Čech odchytal nejspíš poslední utkání za Chelsea a pomohl k výhře 3:1, Steve Gerrard sice při své rozlučce s Liverpoolem vstřelil gól, ale musel vstřebat potupnou porážku 1:6
Petr Čech v jeho možná poslední zápase v dresu Chelsea.
Petr Čech v jeho možná poslední zápase v dresu Chelsea. | Foto: Reuters

Praha- Gólman Petr Čech odchytal pravděpodobně poslední utkání za Chelsea a i když neudržel čisté konto, mohl se radovat z výhry 3:1 nad Sunderlendem, čímž Chelsea uzavřela mistrovskou sezonu.

Pořádnou ostudu si naopak uřízl Liverpool, který se loučil s anglickou legendou Steve Gerrerdem. Liverpool prohrával na hřišti Stoke už v prvním poločase 0:5 a nakonec padl 1:6.

Jediný gól Liverpoolu střílel právě Gerrard, který po sezoně míří do severoamerické MLS. Svůj poslední zápas v Premier League odehrál i Frank Lampard.

Slavit mohou v Newcastlu, který se zachránil na úkor Hullu.

Chelsea zápas otáčela

Čecha sice po půlhodině překonal Steven Fletcher, anglický mistr ale odpověděl po deseti minutách, kdy z penalty vyrovnal Diego Costa. Další branky Chelsea přidal po přestávce Loic Rémy a zajistil Chelsea tři body. Londýnský tým tak mohl pohár pro vítěze Premier League převzít po dalším vítězném zápase.

Petr Čech odchytal v brance londýnského týmu pravděpodobně poslední soutěžní zápas, v létě po 11 letech Chelsea nejspíš opustí. Definitivně se s Blues rozloučil útočník Didier Drogba, kterého po střídání v 30. minutě odnesli mimo hřiště spoluhráči.

Loučení Lamparda s Gerrardem

V Premier League hráli naposledy také Frank Lampard a Steven Gerrard, přičemž oba při derniéře zaznamenali branku. Zatímco Lampard ale pomohl k výhře Manchesteru City nad Southamptonem 2:0, Gerrard pouze zmírnil demolici Liverpoolu na hřišti Stoke. Byla to nejvyšší prohra, kterou liverpoolský kapitán v sedmnáctileté klubové kariéře utrpěl. "Reds" zároveň přišli o páté místo, na kterém je po výhře 1:0 na hřišti Evertonu vystřídal Tottenham.

V posledním kole se ještě hrálo o záchranu, kterou si nakonec po výhře 2:0 nad West Hamem zajistil Newcastle. Severoanglický tým zvítězil poprvé od února a k sestupu odsoudil Hull, jenž se s elitní soutěží rozloučil bezbrankovou remízou s Manchesterem United.

Vedle Stoke se střelecky zadařilo v posledním kole také Arsenalu a Leicesteru. Svěřenci Arsénea Wengera po hattricku Thea Walcotta porazili West Bromwich 4:1. V sestavě "Kanonýrů" se vůbec neobjevil Tomáš Rosický, kterému Arsenal tento týden prodloužil smlouvu. Leicester nasázel pět branek do sítě sestupujícího QPR (5:1).

Anglická fotbalová liga - 38. kolo:

Arsenal - West Bromwich 4:1 (4., 14. a 37. Walcott, 17. Wilshere - 57. McAuley), Aston Villa - Burnley 0:1 (6. Ings), Chelsea - Sunderland 3:1 (70. a 88. Rémy, 37. Costa z pen. - 26. Fletcher), Crystal Palace - Swansea 1:0 (57. Šamach), Everton - Tottenham 0:1 (24. Kane), Hull - Manchester United 0:0, Leicester - QPR 5:1 (16. Vardy, 44. Albrighton, 51. Ulloa, 52. Cambiasso, 86. Kramarič - 57. Austin), Manchester City - Southampton 2:0 (31. Lampard, 88. Agüero), Newcastle - West Ham United 2:0 (54. Sissoko, 85. Guttierez), Stoke - Liverpool 6:1 (22. a 26. Diouf, 30. Walters, 41. Adam, 45. N'Zonzi, 87. Crouch - 70. Gerrard).