Čech po úspěchu v Anglii: Můžeme hrát i bez Kollera

21. 8. 2008 12:00
Petr Čech: Musíme zlepšit bránění standardních situací
Petr Čech v akci.
Petr Čech v akci. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn (od našeho zvláštního zpravodaje) - Angličané před utkáním s Českou republikou řešili hlavně své problémy. Středeční zápas ukázal, že v tom mohou dále pokračovat. Jediné, co je zajímalo na soupeři, byl brankář Petr Čech.

Joe Cole o něm v novinách prohlásil: "Pro mě je to nejlepší brankář na světě. Bude mimořádně těžké jej překonat."

Nakonec to byl právě on, kdo stanovil výsledné skóre na 2:2. Když se český gólman doslechl o jménu střelce, jen si povzdechl. Duel skončil remízou, ale jeho překonal spoluhráč z Chelsea. Přitom interní souboj dlouho vyzníval v jeho prospěch.

"Nevyhráli jsme. Pro mě je to škoda dvojnásobná," usmál se Petr Čech.

Čtěte dále: Příprava s nádechem senzace: Češi trápili Angličany

Petře, co se stalo při druhém inkasovaném gólu?
Ani nevím, kdo to střílel. Já jsem míč vyrážel nohou a myslím, že se pak vrátil od Rajnocha. Byl to náhodný gól. Škoda, že jsme inkasovali. Prakticky celý druhý poločas jsme kontrolovali hru i přes velký počet střídání.

Nakonec ale můžete být s remízou spokojeni...
Je to velice pozitivní výsledek a můžeme jet domů se vztyčenou hlavou. Vyzkoušeli jsme si hrát proti jednomu z nejlepších týmů na světě s nejlepšími hráči na světě. Otestovali jsme si, že ten výkon je dobrý, i když ne každý je rozehraný.

Za tři týdny vás čeká start kvalifikace v Severním Irsku. Co je třeba zlepšit?
Musíme se zlepšit hlavně v tom, abychom nedostali gól ze standardky. V Severním Irsku bude největší nebezpečí hrozit právě po takových dlouhých míčích. Měli jsme si možnost vyzkoušet to ve druhém poločase, kdy to tam létalo na Heskeyho.

Útočníci překvapili. Znamená to, že lze hrát i bez Jana Kollera?
Dnes (ve středu) se ukázalo, že ano. Ale není to jednoduché, protože jsme hráli takovým stylem. Angličané nám to povolili, ale proti jinému soupeři to může být odlišné.

A Milan Baroš? Může ho gól nakopnout?
V tréninku maká, vypadá fyzicky dobře, má za sebou dobrou přípravu. Bude záležet, zda dostane šanci od trenéra v Lyonu, nebo někde jinde.

Čtěte více:
Každý gól je pěkný, řekl Baroš. A to čekal jeden rok
Odepisovat Baroše? Chyba. Rada ho chce oživit

Angličané naopak moc nezářili. Myslíte si, že v klubovém dresu se snaží více?
Řekl bych, že ne. Oni by se pro národní tým úplně roztrhli, což je někdy špatně. Chtějí ukázat, že neúčast na Euru byla výjimka. Ale není to uvolněné jako v klubu, možná to týmu svazuje nohy. Hrají pod velikým tlakem.

Fanoušci dokonce pískali a odcházeli dlouho před koncem. Překvapilo vás to?
Domácím moc nezávidím. Po tom neúspěchu jsou fanoušci dost kritičtí. Když si nevytvoří každé tři minuty šanci, tak začnou pískat. To se v Premier League nestane.

Co jste říkal českým příznivcům, dokonce se jim podařilo rozjet mexickou vlnu...
Vytvořili nám výbornou atmosféru a mně se moc líbila. Byli slyšet a bylo jich tu hodně, to jsem opravdu nečekal. Jsem proto rád, že jsme jim udělali radost.