Čech: Nemohl jsem dohrát, ale snad to tříslo bude v pořádku

ČTK Sport ČTK, Sport
31. 12. 2012 7:00
Petr Čech nedochytal 400. zápas v dresu Chelsea kvůli potížím s tříslem. V pondělí se podrobí vyšetření, které odhalí rozsah zranění a případně určí délku vynucené pauzy.
Petr Čech doufá, že jeho zranění třísla nebude vážnějšího rázu
Petr Čech doufá, že jeho zranění třísla nebude vážnějšího rázu | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech nedochytal 400. zápas v dresu Chelsea kvůli potížím s tříslem. V pondělí se jednička fotbalové reprezentace podrobí vyšetření, které odhalí rozsah zranění a případně určí délku vynucené pauzy.

"Asi ve 40. minutě jsem boxoval jeden centr pryč a při výskoku jsem ucítil bolest v třísle. Závěr poločasu jsem dohrával s tím, že po pauze nebudu dál schopen pokračovat. Uvidíme, jak vážné to bude. Víc budu vědět po vyšetření," uvedl Čech na svých internetových stránkách.

"Důležitější je, že jsme vyhráli"

V brance Chelsea ho po přestávce nahradil Ross Turnbull. Londýnský klub nakonec vyhrál 2:1 a vrátil se na třetí místo tabulky. Čech však zbytek zápasu kvůli ošetřování neviděl.

"Hned si mě vzali do péče fyzioterapeuti. Televize v kabině nebyla, takže jsem stihl až posledních pět minut. Hlavně, že jsme vyhráli," řekl Čech.

Právě díky vítězství bude bývalý brankář Blšan, Sparty a Rennes na jubilejní 400. zápas vzpomínat v dobrém.

"Kvůli zranění sice nevyšel úplně podle představ, ale v první půli jsem tým několikrát podržel. Vyhráli jsme zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře, a to, že jsme získali tři body, je důležitější, než že já utkání nedochytal," uvedl.

"Dres jsem dal fanouškovi na vozíku"

"Není jednoduché takový počet zápasů odehrát za jeden z nejlepších klubů světa. Je to už poměrně zajímavé číslo. Mám nejvíc utkání za Chelsea z cizinců a jsem dvanáctým hráčem historie klubu, který se dostal na 400 utkání. Navíc doufám, že to není poslední stovka," přidal Čech.

Po zápase si český gólman ani nenechal na památku dres.

"Nemám ho. Viděl jsem tam jednoho handicapovaného fanouška Chelsea na vozíčku, tak jsem mu ho dal," prohlásil brankář.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy