Čech dostal tři góly a Arsenal s Liverpoolem pouze remizoval

13. 1. 2016 22:47
Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 21. kola pouze remizovali na půdě Liverpoolu 3:3 a druhý Leicester se na ně bodově dotáhl. Na třetím místě je s odstupem tří bodů Manchester City, který ztratil doma body bezbrankovou remízou s Evertonem.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Liverpool - To byla přestřelka! Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 21. kola pouze remizovali na půdě Liverpoolu 3:3 a druhý Leicester se na ně bodově dotáhl. Domácí přitom vyrovnali až v 90. minutě.

Zápas jsme sledovali živě.

Liverpool zachraňoval doma na Anfieldu na poslední chvíli bod, ačkoli dvakrát vedl. Petra Čecha v 10. minutě překonal Roberto Firmino, jenž střílel mezi nohama obránce Laurenta Koscielného. Po rychlém vyrovnání Aarona Ramseyho se v 19. minutě opět prosadil Brazilec Firmino, jenž krásně zatočil střelu z pětadvaceti metrů do levého horního rohu Čechovy branky a zdvojnásobil svůj dosud chudý střelecký účet v sezoně.

O vyrovnání se v 25. minutě postaral jemnou tečí po Ramseyho rohu Olivier Giroud a deset minut po přestávce francouzský útočník střelou z otočky zvrátil skóre na stranu Arsenalu. Londýnský tým dlouho držel naději na třetí ligové vítězství za sebou, připravil ho však o něj střelou z voleje střídající Joe Allen. Čech si na jeho pokus sáhl, ale mimo tyče ho vytěsnit nedokázal.

K bezgólové remíze směřovalo utkání na Tottehamu, kde se představilo překvapení sezony Leicester. Druhému týmu tabulky zajistil plný bodový zisk po třech zápasech bez výhry prudkou hlavičkou ze země v 83. minutě německý obránce Robert Huth.

Třetí remízu z posledních čtyř zápasů si připsala Chelsea, jež hrála doma 2:2 s West Bromwichem. Za hosty vyrovnal v 86. minutě James McClean a obhájci mistrovského titulu jsou čtrnáctí.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Chelsea - West Bromwich 2:2 (20. Azpilicueta, 73. vlastní McAuley - 33. Gardner, 86. McClean), Manchester City - Everton 0:0, Southampton - Watford 2:0 (17. Long, 73. Tadič), Stoke - Norwich 3:1 (49. Walters, 67. Joselu, 78. vlastní Bennett - 55. Howson), Swansea - Sunderland 2:4 (21. Sigurdsson z pen., 40. Ayew - 3., 61. a 85. Defoe, 49. Van Aanholt), Liverpool - Arsenal 3:3 (10. a 19. Firmino, 90. Allen - 25. a 55. Giroud, 14. Ramsey), Tottenham - Leicester 0:1 (83. Huth).