Cazorla hattrickem sestřelil Reading. Kanonýři už jsou pátí

17. 12. 2012 22:50
Santi Cazorla byl s hattrickem proti Readingu nejlepším střelcem Arsenalu.
Santi Cazorla byl s hattrickem proti Readingu nejlepším střelcem Arsenalu. | Foto: Reuters

Reading - Po ostudném vyřazení z poháru s týmem ze čtvrté ligy si londýnský Arsenal spravil chuť v Premier League jasnou výhrou nad Readingem 5:2.

Hrdinou zápasu se stal Santi Cazorla, který v utkání nastřílel hattrick a výraznou měrou se tak podílel na přesvědčivé výhře Gunners.

Kanonýři tak v tabulce poskočili na páté místo, kde jsou o skóre před Evertonem a dva body za Tottenhamem. Reading se po víkendové premiérové výhře Queens Park Rangers propadl na poslední místo, když v sedmnácti zápasech zvítězil jen jednou.

Arsenal dal Readingu ve dvou zápasech 12 gólů

Poslední vzájemný zápas Readingu a Arsenalu, který se hrál na konci října v rámci anglického poháru, skončil nezapomenutelnou výhrou Gunners 7:5 po prodloužení. A branky padaly i tentokrát.

Hosté začali lépe a brzy šli do vedení. Ve 14. minutě si Podolski naběhl na centr Gibbse a zblízka prudkou ranou propálil brankáře Federiciho. Rozhodující údery přišly po půl hodině. Cazorla nejprve po krásné akci Podolskiho zakončoval hlavou a za další tři minuty pohotovou střelou z otočky.

Rosický proseděl celý zápas na lavičce

One man show korunoval španělský špílmachr po přestávce, kdy uzavřel hattrick po další nezištné pobídce od Němce Podolskiho. Arsenal si poté situaci mírně zkomplikoval, když po chybách obrany nechal skórovat během pěti minut Le Fondreho a Kebeho.

Ale poslední slovo si vzal opět Cazorla, který ideální finální přihrávkou našel Walcotta a ten se nemýlil.

Tomáš Rosický zůstal po celý zápas pouze na lavičce svého týmu, kouč Arsene Wenger ho na trávník neposlal ani v závěru utkání.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo

Reading - Arsenal 2:5 (0:3)

Branky: 66. Fondre, 71. Kebe - 14. Podolski, 32. Cazorla, 35. Cazorla, 60. Cazorla, 80. Walcott

1. Manchester United 17 14 0 3 43:24 42
2. Manchester City 17 10 6 1 33:15 36
3. Chelsea 16 8 5 3 28:17 29
4. Tottenham 17 9 2 6 30:25 29
5. Arsenal 17 7 6 4 31:18 27
6. Everton 17 6 9 2 28:21 27
7. West Bromwich 17 8 3 6 24:21 27
8. Norwich 17 6 7 4 19:25 25