Bývalý kouč Chelsea: Abramovič ničí anglický fotbal

Sport Sport
2. 7. 2013 6:21
Fotbalový trenér Ray Wilkins kritizuje desetileté působení ruského miliardáře Romana Abramoviče v londýnské Chelsea.
Chelsea se sice v evropských pohárech daří, podle kouče Wilkinse je to ale na úkor anglické reprezentace.
Chelsea se sice v evropských pohárech daří, podle kouče Wilkinse je to ale na úkor anglické reprezentace. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalový trenér Ray Wilkins kritizuje desetileté působení ruského miliardáře Romana Abramoviče v londýnské Chelsea.

Wilkins,  který v týmu působil několik let v pozicích asistenta nebo člena širšího realizačního kádru, uznává Rusův přínos k povznesení Chelsea.

"Co se týče našeho produktu, změnil ho k lepšímu," uvedl Wilkins pro The Sun.

Angličané nemají šanci se prosadit

Tím ale jeho chvála na majitele, jenž Chelsea právě před deseti lety koupil za 140 milionů liber, končí. Nelíbí se mu hlavně dopad na anglickou reprezentaci.

"Anglie je na tom bita. Za posledních deset let přišlo tolik cizinců, že naši mladí hráči nedostávají šanci a nemohou se prosadit," uvedl kouč.

Juniorská ostuda

Podle něj ostatní majitelé anglických klubů začali kopírovat Abramovičovi taktiku nákupu drahých zahraničních hvězd. To pak v konečném důsledku způsobilo, že anglický reprezentační kouč Roy Hodgson nemá z čeho vybírat.

Problémy má i mládežnický fotbal. Na MS do 20 let Angličané nepostoupili ze skupiny s Egyptem, Irákem a Chile. "S takovými soupeři by měli postoupit," končí rozhořčený Wilkins.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy