Bývalé vládce fotbalu v čele s Mokrým zatkla policie

Martin Jůzek, Markéta Chaloupská, maj, mch
21. 7. 2009 16:47
Mokrý od července vede fotbalový klub Brna
Pavel Mokrý
Pavel Mokrý | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha/Brno - Policie provedla razii proti fotbalovým funkcionářům, mezi nimiž byl také bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu a nynější šéf prvoligového Brna Pavel Mokrý.

Zatkla tři lidi - kromě Mokrého ještě Václava Chválu - do června člena výkonného výboru, dále bývalého náměstka ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v době vlády ČSSD Ladislava Malého, jenž předsedá dozorčí radě dalšího fotbalového celku z Kladna.

Důvodem jejich zadržení je podle všeho fungování firmy Fotbal trading a distribuce lístků na evropský šampionát. Kvůli tomu už policisté jednoho ze zadržených mužů obvinili, jeho jméno ale tají.

Jako prvního v úterý časně ráno zatkla policie Mokrého. Informaci potvrdil šéf brněnského klubu Roman Pros. "Je to velké překvapení. Důvody jeho zatčení neznám, čekáme na obvinění," řekl Pros serveru sedmička.cz.

Čtěte dále: Bývalý šéf ČMFS Mokrý je novým ředitelem 1. FC Brno

Dosud žádné obvinění, policie mlčí

Podle advokáta Julia Kramariče, který by měl být právním zástupcem Mokrého, policie zatím pětapadesátiletého funkcionáře z ničeho neobvinila.

"Šlo o akci, kdy posbírali všechno možné a zatkli ho," prohlásil Kramarič pro Aktuálně.cz.

Detektivové se k případu nechtějí vůbec vyjadřovat.

"Bohužel vám nic nemohu potvrdit, protože na celý případ je uvaleno časově neomezené informační embargo," sdělila k tomu mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. 

Mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová, které celou kauzu dozoruje, řekla, že jde o podezření z trestného činu krácení daně a poplatků. Jedné osobě bylo sděleno obvinění. Vyšetřování se podle ní povede na svobodě.

Stadion, šampionát a prodej domu...

Na povrch se nicméně dostaly informace, že se zatčení týká kauzy plánované výstavby Národního stadionu, na jejíž neprůhlednost nedávno upozornil jeden svazový orgán - odvolací a revizní komise. Podle ní u stále neexistujícího stadionu vznikla škoda přesahující částku šest milionů korun.

Zatýkání asi rovněž souvisí s prodejem svazového sídla v Kozí ulici (čtěte ZDE) a také s loňským evropským šampionátem, protože v ní figuruje i společnost Travel Service.

"Dnes ráno v časných ranních hodinách si od nás policie vyžádala dokumenty a seznamy cestujících v souvislosti s vyšetřováním kauzy Českomoravského fotbalového svazu," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí společnosti Travel Service Vlaďka Dufková.

Čtěte dále: Vstupenky na Euro? Je to fraška, zlobí se fanoušci

 

Právě se děje

Další zprávy