Brazílie si v přípravě zastřílela. Tanzánii zdolala 5:1

7. 6. 2010 19:11
Brazílie - Tanzánie 5:1 (2:0)
Robinho se raduje z branky
Robinho se raduje z branky | Foto: Reuters

Dáresalám - Žádné komplikace ani pochybnosti nedopustili v pondělním přípravném duelu fotbalisté Brazílie. Jeden z velkých favoritů nadcházejícího mistrovství světa totiž porazil podle očekávání Tanzánii 5:1.

Kouč Carlos Dunga dal šanci skoro všem hráčům na lavičce a už po první půli ho mohlo těšit vedení 2:0. To obstaral dvěma góly dravý ofenzivní záložník Robinho.

"Kanárci" pokračovali v bezstarostné hře i po přestávce a na rozdíl tří branek zvyšoval v třiapadesáté minutě střídající Ramires a následně se prosadil i Kaká.

Afričané sice snížili, čisté konto zkazil brankáři Gomesovi čisté konto Stima, nicméně poslední slovo měli nakonec Brazilci. Druhou trefu v zápase totiž zaznamenal také Ramires.