Brazílie není Němcům dost dobrá. Postaví si hřiště v džungli

Sport Sport
13. 12. 2013 14:44
Všechny týmy dokázaly už najít v Brazílii vyhovující hotel a základnu pro mistrovství světa ve fotbale, jen Němcům není nic dost dobré.
Trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw.
Trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw. | Foto: Reuters

Praha - Všechny týmy dokázaly už najít v Brazílii vyhovující hotel a základnu pro mistrovství světa ve fotbale, jen Němcům není nic dost dobré.

Takto začíná německý deník Der Spiegel svou reportáž o tom, jak si šéfové německého fotbalového svazu v čele s reprezentačním koučem Joachimem Löwem prosadili, že Němci budou mít v Brazílii vlastní kemp. V džungli si postaví vlastní hotel a tréninkové hřiště – včetně například tiskového střediska – kde stráví většinu času svého červnového pobytu na fotbalovém šampionátu.

Stejně jako Bayern, všechno musí mít své

Luxusní ubytovna a fotbalové hřiště mají být postaveny do půl roku, vše se před MS stihne, píše Spiegel, který se dostal k plánům celé stavby.

Ubytování a hřiště, která nabídli německému svazu pořádající Brazilci, Joachimu Löwovi nevyhovovala.

V Německu se v této souvislosti připomíná počínání Bayernu Mnichov, který si při cestách po Evropě – hlavně na východ za někdejší takzvanou železnou oponu – vždy brával kompletní zázemí včetně kuchaře a svého jídla.

Na pláži vyrostou luxusní domy pro hráče

Německé fotbalové území uprostřed brazilské džungle vyroste v Santo André blízko Porto Seguro (stát Bahia). Malé domy pro hráče budou stát na pobřeží moře a budou připomínat luxusní přímořské destinace, kde jsou špičkoví hráči z německých i dalších velkoklubů zvyklí trávit dovolenou. Letos si ji kvůli šampionátu neužijí, nebo ji budou mít mimořádně krátkou, protože se počítá s tím, že se Německo probojuje až do závěrečných kol šampionátu, možná až do červencového finále.

Brazilci nabídli německému týmu ubytování v Porto Seguro v hotelu, který získal prestižní ocenění v mezinárodních katalozích a který disponuje například heliportem. Pro vedení německého týmu byl ale nevyhovující, protože byl příliš rozsáhlý.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy