Brazilci mají problém. Nestíhají stavět stadiony na MS

ČTK ČTK, Red Spo
24. 4. 2010 12:30
Mistrovství světa v Brazílii se uskuteční v roce 2014
Fotbalový stadion Maracaná
Fotbalový stadion Maracaná | Foto: Reuters

Brasília - Podobně jako pořadatelé fotbalového mistrovství Evropy 2012 mají i organizátoři světového šampionátu o dva roky později později problémy se stavbou stadionů.

Brazilská vláda už kvůli zpoždění stavebních prací hrozí tím, že počet pořadatelských měst zredukuje.

Čtěte také: Blatter: Talent afrických hráčů? Srovnatelný s Brazilci

"Náš krizový plán předpokládá, že vyřadíme ty, kteří nezačnou s pracemi do 3. května," řekl ministr sportu Orlando Silva.

Světová federace FIFA požaduje minimálně osm měst, která odpovídají počtu základních skupin. Brazilci nicméně zatím počítají s dvanácti místy, aby se na pořádání šampionátu podílela celá rozlehlá země.

Důvodem zpoždění stavebních prací jsou podle agentury SID ekonomické problémy, protože zájem soukromých investorů byl menší, než vláda očekávala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy