Čech už patří Arsenalu, tvrdí média. Není hotovo, říká agent

Britský bulvár má jasno. Petr Čech, který doposud působil v brance fotbalové Chelsea, už podle něj patří Arsenalu. Oficiální potvrzení však dosud chybí.
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea
Petr Čech ještě v barvách londýnské Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Oficiální potvrzení stále chybí, ale britské bulváry, například webová stránka Daily Mail, tvrdí, že fotbalový brankář Petr Čech už přestoupil z Chelsea do londýnského Arsenalu.

Hráčův agent Viktor Kolář ale tuto zprávu odmítá. Říká, že transfer uzavřen není.

Pokud se Petr Čech v barvách Gunners nakonec přeci jen objeví, měl by se tam sejít s reprezentačním spoluhráčem Tomášem Rosickým. Přestupovou částku britská média odhadují na 11 milionů liber (asi 417 milionů korun). 

Zprávu o transferu ovšem doposud nepotvrdil ani jeden z klubů. A žádné potvrzení dohody ani transferu zatím neposkytla ani agentura Sport Invest, která Petra Čecha zastupuje.

Naopak, její šéf Viktor Kolář poskytl deníku Aktuálně.cz naprosto jednoznačné stanovisko: "Transfer Petra Čecha není uzavřen. Až tomu tak bude, veřejnost budeme informovat."

Zdá se tedy, že anglické weby přinejmenším předbíhají událostem. K údajnému přestupu Čecha do Arsenalu se nicméně vyjádřil už i jeho spoluhráč a kamarád z Chelsea John Terry. 

"Čech udělá Arsenal silnější, jeho přestup by mohl Arsenalu přinést dvanáct až patnáct bodů za sezonu," varuje Terry, že by se odchodem Čecha mohl rozdíl mezi rivaly smazat. Chelsea letos ovládla anglickou ligu před Arsenalem právě s dvanáctibodovým náskokem.

Pokud k přestupu opravdu dojde, tak Čecha potká hned na začátku jeho působení v Arsenalu velmi pikantní duel. Tým Arséna Wengera se totiž 2. srpna utká o anglický Superpohár Community Shield ve Wembley právě s Chelsea.

Spekuluje se o tom, že kolumbijský brankář David Ospina by se měl po ročním působení v Arsenalu přesunout do turecké ligy. A Čech by měl utvořit brankářskou dvojici s Polákem Wojciechem Szczesnym.

 

Právě se děje

Další zprávy