Brabec chválí lvíčata: Ukázali jsme, že nejsme jen tak někdo

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 6. 2015 22:30
Čeští fotbalisté do 21 let se těší z první výhry, k postupu je ale cesta dlouhá.
Kapitán Jakub Brabec chválí lvíčata
Kapitán Jakub Brabec chválí lvíčata | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dva stejné vstupy do zápasu na dvou různých stadionech, ale dva úplně odlišné výsledky. Čeští fotbalisté do 21 let si na domácím evropském šampionátu po úvodní prohře s Dánskem v Edenu poradili se Srbskem 4:0. Do tabulky skupiny A tak zapsali první tři body, k postupu ale stejně potřebují v úterý porazit Německo.

"V čem byl rozdíl oproti Dánům? Povedlo se nám vstřelit i druhou branku. Vstup do utkání byl stejný. Bohužel teď čím dál tím víc myslím na to, jak jsme to v minulém zápase nezvládli, protože to už teď mohlo být jinak," řekl po utkání novinářům kapitán lvíčat Jakub Brabec.

Oslavy českých fotbalistů:

Zatímco ve středu se čeští fotbalisté za stavu 1:0 v druhé půli zatáhli a nechali Dány kombinovat centrovat do pokutového území, nyní vydrželi aktivní po celý zápas a přidali další góly.

"Asi jsme to měli v hlavách. Proti Dánům jsme to chtěli ubránit, ale teď jsme si řekli, že to nemůžeme, že musíme dál útočit a napadat," vysvětlil obránce Martin Frýdek, který dal jeden z gólů.

Kliment: Byl jsem méně nervózní

Jednoznačnou hvězdou zápasu byl ovšem někdo jiný. Útočník Jan Kliment nastřílel za 56 minut hry hattrick, který de facto rozhodl celý duel.

"Asi zatím životní zápas. Pomohlo mi, že jsem nebyl tak nervózní jako před tím prvním zápasem, jinak probíhalo všechno stejně. Navíc z prvních dvou střel mi to tam dvakrát padlo, to se pak hraje lépe. Musím říct, že jsme všichni podali výborný výkon a z toho plynuly ty góly," usmíval se skromně forvard Vysočiny Jihlava.

K českému triumfu výrazně pomohli i sami Srbové, kteří rozhodně nepodali výkon, kterým se prezentovali při středeční remíze s Německem.

"Nechtěl bych hru soupeře moc hodnotit, ale myslím si, že hlavně byli překvapení tím, jak jsme na ně vlétli," hledá důvod srbského výpadku Frýdek.

"Srovnal bych to s Dánskem, samozřejmě mají kvalitu, ale my taky nejsme jen tak někdo. Jsem rád, že jsme to dnes potvrdili," sekunduje mu Brabec.

Frýdek: Škoda, že nemůžeme hrát zase na Letné

Ale euforii stranou. K absolutní jistotě postupu potřebují svěřenci Jakuba Dovalila porazit Německo a to navíc v Edenu, kde se obecně českým reprezentacím moc nedaří.

"Škoda to je, že nemůžeme hrát tady, ale neuděláme s tím nic. Na Němce se ale připravíme a popereme se o to i v Edenu," slibuje Frýdek.

"Na Letné se nám daří možná i proto, že je v týmu hodně sparťanů, ale jinak to jde samozřejmě mimo nás. Snad ten dnešní výkon předvedeme i v Edenu," doufá Brabec.

Dnešní večer ještě bude pro reprezentanty ve znamení oslavy vítězství. "Hlavně jsme si to na hřišti užili, tleskal nám celý stadion, což je super vidět, že to fanoušci také prožívají," dodal český kapitán.

 

Právě se děje

Další zprávy