Bosque věří ve skupině H Španělsku

DPA, SportPlus
12. 6. 2006 13:34
Madrid - "Španělsko začíná jako jasný favorit skupiny H. Ve skutečnosti je favoritem na čtvrtfinále," věří své zemi na MS ve fotbale Vicente del Bosque, hráč a nyní trenér spjatý s velkoklubem Real Madrid.

"Je to tým s největší koncentrací talentů v základní skupině H. Nicméně je třeba dodat, že na sobě nesou tíhu všech svých porážek v předchozích letech," říká o Španělsku.

Dodává, že ze sebe budou muset jeho reprezentanti setřást obavy z minulých nezdarů. "Na tento světový šampionát jeli s menší publicitou než na předchozí turnaje. To by jim mohlo pomoci překvapit soupeře," soudí.

"Ukrajina je Ševčenkův tým a pouze to jí dokáže zjednat respekt. "Rychlost útočníků bude její hlavní zbraní."

"Tunisko by proti Španělsku nebo Ukrajině nemělo uspět, nicméně každý celek, jenž se na šampionát dostane, si zaslouží největší respekt. A nesmí se zapomínat, že jde o africké šampiony z roku 2004," říká španělský kouč.

"Saúdská Arábie je černým koněm skupiny. Nikdo toho o ní moc neví. To by mohlo být její největší zbraní. Saúdové však hlavně chtějí využít toto mistrovství světa jako zkušenost pro budoucí šampionáty," uzavírá své hodnocení Vicente del Bosque.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy