Blíží se konec. Kanonýr Müller trpí Alzheimerovou chorobou, jeho stav je velmi špatný

ČTK ČTK
2. 11. 2020 13:53
Zdravotní stav legendárního německého fotbalového kanonýra Gerda Müllera, který trpí Alzheimerovou chorobou a žije v pečovatelském domě, je podle jeho manželky velmi špatný. V souvislosti s úterními 75. narozeninami bývalého mistra světa i Evropy to Uschi Müllerová řekla v rozhovoru deníku Bild.
Gerd Müller
Gerd Müller | Foto: ČTK

"Vždy byl bojovník, celý život byl statečný a je takový i nyní. Gerd se ve spánku blíží svému konci," řekla Müllerová. "Doufám, že nemůže přemýšlet o svém osudu, o nemoci, která člověku bere veškerou důstojnost," dodala manželka držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 1970.

Jeden z nejlepších útočníků všech dob odehrál většinu kariéry za Bayern Mnichov, jemuž pomohl ke třem vítězstvím v tehdejším PMEZ, jednomu v PVP či čtyřem ligovým titulům. S 365 góly je Müller dosud střeleckým rekordmanem bundesligy. Dalších 68 branek přidal v německém dresu, v němž se výrazně podílel na zlatu z mistrovství světa 1974 i Eura 1972.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy