Berger prý uvažuje o návratu do fotbalové reprezentace

ČTK
14. 7. 2007 9:17
Za národní tým naposledy hrál před šesti lety

Praha - Fotbalista Patrik Berger uvažuje o tom, že se vrátí do české reprezentace, za kterou hrál naposledy v roce 2001. Píše o
tom sobotní Blesk s odvoláním na hráčova agenta Pavla Pasku. "Je to téma. A je to velmi blízko. Samozřejmě o něj musí mít trenér zájem," prohlásil Paska.

Třiatřicetiletý záložník Aston Villy přitom před měsícem českým novinářům, s kterými předtím odmítal dlouho komunikovat, řekl, že o národním týmu už neuvažuje.

Teď zřejmě názor změnil, což potvrzují slova jeho letitého přítele a bývalého spoluhráče ze Slavie a Liverpoolu Vladimíra Šmicra. "Bavili jsme se o tom. Je to otevřené. Záleží především na Patrikově zdraví," řekl Blesku Šmicer, který se tento týden vrátil po jedenácti letech do Slavie.

Bergrovu kariéru provázejí časté zdravotní problémy především s koleny. Na jaře však český Fotbalista roku 1996 a 1999 podával v anglické lize výborné výkony a zdraví mu nyní slouží. V klubu nedávno prodloužil smlouvu na příští sezonu.

V reprezentaci hrál autor penaltové branky ve finále mistrovství Evropy 1996 proti Německu naposledy v srpnu 2001 v přátelském utkání s Koreou. Jeho bilance v národním mužstvu čítá 44 zápasů a 18 gólů.

 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy