Berger prý uvažuje o návratu do fotbalové reprezentace

ČTK
14. 7. 2007 9:17
Za národní tým naposledy hrál před šesti lety

Praha - Fotbalista Patrik Berger uvažuje o tom, že se vrátí do české reprezentace, za kterou hrál naposledy v roce 2001. Píše o
tom sobotní Blesk s odvoláním na hráčova agenta Pavla Pasku. "Je to téma. A je to velmi blízko. Samozřejmě o něj musí mít trenér zájem," prohlásil Paska.

Třiatřicetiletý záložník Aston Villy přitom před měsícem českým novinářům, s kterými předtím odmítal dlouho komunikovat, řekl, že o národním týmu už neuvažuje.

Teď zřejmě názor změnil, což potvrzují slova jeho letitého přítele a bývalého spoluhráče ze Slavie a Liverpoolu Vladimíra Šmicra. "Bavili jsme se o tom. Je to otevřené. Záleží především na Patrikově zdraví," řekl Blesku Šmicer, který se tento týden vrátil po jedenácti letech do Slavie.

Bergrovu kariéru provázejí časté zdravotní problémy především s koleny. Na jaře však český Fotbalista roku 1996 a 1999 podával v anglické lize výborné výkony a zdraví mu nyní slouží. V klubu nedávno prodloužil smlouvu na příští sezonu.

V reprezentaci hrál autor penaltové branky ve finále mistrovství Evropy 1996 proti Německu naposledy v srpnu 2001 v přátelském utkání s Koreou. Jeho bilance v národním mužstvu čítá 44 zápasů a 18 gólů.

 

 

Právě se děje

Další zprávy