Beckham v Šanghaji: Při tlačenici bylo zraněno pět lidí

ČTK ČTK
20. 6. 2013 12:14
Nejméně pět lidí dnes muselo být hospitalizováno poté, co utrpěli zranění v tlačenici před sportovním stadionem v Šanghaji, kam se přišli podívat na fotbalovou hvězdu Davida Beckhama
V této tlačenici bylo kvůli Beckhamovi zraněno pět čínských fotbalových fanoušků.
V této tlačenici bylo kvůli Beckhamovi zraněno pět čínských fotbalových fanoušků. | Foto: Reuters

Peking - Nejméně pět lidí dnes muselo být hospitalizováno poté, co utrpěli zranění v tlačenici před sportovním stadionem v Šanghaji, kam se přišli podívat na fotbalovou hvězdu Davida Beckhama. Informovala o tom agentura AP.

Podle čínských médií se u stadionu šanghajské univerzity shromáždila téměř tisícovka příznivců anglického záložníka, který nedávno oznámil své rozhodnutí ukončit kariéru.

Beckham se měl na místě setkat s členy univerzitního fotbalového týmu, po neštěstí byla ale akce zrušena. Se zraněními byli do nemocnice převezeni čtyři univerzitní zaměstnanci a jeden zahraniční student.

Beckham, který je tento týden v Číně na sedmidenním propagačním turné na podporu čínské fotbalové superligy, prostřednictvím čínského mikroblogu Weibo zraněným popřál brzké uzdravení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Srí Lanka je poprvé ve své historii v platební neschopnosti. Centrální banka varovala, že inflace může vystoupit až na 40 procent

Srí Lanka je poprvé ve své historii v platební neschopnosti. Guvernér centrální banky varoval, že inflace může vystoupit až na 40 procent.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy