11. 2. 2007 23:03
San Sebastian - V pátek podlehl trenér Fabio Capello přímluvám hráčů Realu Madrid. David Beckham v sobotu hrál a dokázal, že fotbal umí.
David Beckham se raduje z gólu
David Beckham se raduje z gólu | Foto: Reuters

Real Madrid jel na hřiště zachraňujícího se San Sebastianu s cílem zvrátit výsledkovou mizérii. Absence hráčů základní sestavy byla možná také jedním z důvodů, proč italský kouč Fabio Capello zařadil Beckhama zpět do sestavy, přesto že prohlásil, že David už si do konce června nezahraje.

Utkání začalo šokem, už v osmé minutě vedli domácí 1:0, když se trefil Mike Eizaguirre Aranburu. Příznivci Realu Madrid a sázkaři, kteří si vsadili na výhru Bílého baletu, začínali mít obavy. Že by krize pokračovala? Odpověď jim dal David Beckham, který se trefil v 37. minutě a vyrovnal na 1:1.

• předzápasové informace BettingCentra čtěte ZDE

V 48. minutě zajistil vedení Realu Ruud van Nistelrooy. Druhý poločas byl hodně nervózní, rozhodčí udělil šest žlutých karet. Probuzení Realu přichází v pravý čas, Liga mistrů se blíží a zápas se stejně se trápícím se velkoklubem, Bayernem Mnichov, je očekáván s velkým napětím.

Beckham v souboji s hráči San Sebastian
Beckham v souboji s hráči San Sebastian | Foto: Reuters

Předvede nám v něm Beckham něco ze svého umění? Jeho návrat do sestavy Realu Madrid byl ve stylu hollywodské hvězdy, v Los Angeles se určitě neztratí.

Fotbalisté Barcelony porazili v nedělním utkání 2:0 Santander a na tři body se odpoutali od druhé Sevilly. Úřadujícím mistrům zařídil vítězství ve 22. kole po přestávce hvězdný Ronaldinho - skóre nejprve otevřel přesnou střelou k tyči z trestného kopu a druhý gól přidal hlavou.

Fotbalisté Sevilly promarnili příležitost minimálně na chvíli předstihnout v čele španělské ligy Barcelonu, když v sobotu pozdě večer remizovali v derby s Betisem 0:0.

Čtrnáctý tým tabulky měl dokonce blíže k vítězství, ale brazilský útočník Robert ve 12. minutě neproměnil penaltu. Další velkou šanci zahodil stejný hráč v závěru zápasu, kdy jen nastřelil gólmana Palopa. Derby provázely výtržnosti fanoušků, kteří v úvodu utkání na brankáře FC Sevilla házeli lahve a sudí na čas přerušil hru.

Fotbalisté Valencie nevyužili možnost vrátit se na třetí místo v tabulce, když nezvládli druhý poločas v Getafe a prohráli vysoko 0:3. Getafe se povedl vstup do druhé půle zásluhou Cotela, který se prosadil několik sekund po výkopu. Spoluhráči ho rychlou kombinací uvolnili a Cotelo mířil přesně k tyči.

Valencia se následně vrhla do útoku, ovšem její ofenzivní hru domácí potrestali dalšími dvěma zásahy. Bodově se pak na ni dotáhlo madridské Atlético, které porazilo brankou Aguera Bilbao.

Překvapením skončil duel mezi čtrnáctou Mallorkou a šestou Zaragozou. Favorizovaní hosté se sice zásluhou svého kanonýra Milita dostali do vedení, ovšem domácí Nunez v zápětí srovnal a šest minut před koncem rozhodl o výhře Mallorky Jankovič.