Baroše a veterány Kollera s Bergrem láká indická liga

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 6. 2014 11:00
Bývalí čeští reprezentanti Milan Baroš, Jan Koller a Patrik Berger velmi vážně zvažují start v indické lize.
Milan Baroš a Jan Koller uvažují o velkém indickém dobrodružství
Milan Baroš a Jan Koller uvažují o velkém indickém dobrodružství | Foto:

Praha - Na Milana Baroše se těšili fanoušci ostravského Baníku. Jenže 32letý útočník dá dost možná přednost jinému dobrodružství.

"Milan Baroš a spolu s ním Honza Koller a Patrik Berger mají nabídku naskočit v září do nové indické profesionální ligy. Se všemi jsem o tom mluvil, zajímá je to," říká Pavel Paska, jehož agentura ISM všechny tři fotbalové hvězdy po léta zastupuje.

Milan Baroš, dříve mimo jiné útočník Liverpoolu, se nyní dává dohromady po zranění nohy, smlouva v tureckém Antalyasporu mu vyprší 30. června, pak bude volným hráčem.

Jan Koller (41 let), bývalý kanonýr Anderlechtu či Dortmundu, i liverpoolská legenda jménem Patrik Berger (40 let) už svou vrcholovou kariéru dávno ukončili. Oba nyní hrávají fotbal jen rekreačně v nižších soutěžích.

Ale Indům jde zjevně v první řadě o velká jména.

Kdo se přidá k Fowlerovi?

"Projekt vypadá tak, že by se ho v tomto zkušebním ročníku zúčastnilo 8 týmů, v každém z nich by působil jeden bývalý top světový hráč. Do této kategorie by Baroš, Koller i Berger patřili. A navíc smí být v každém takovém týmu dalších 7 cizinců. Je tedy možné, že by tam mohli zamířit i další Češi," plánuje Paska.

Toho oslovila ke spolupráci světová agentura IMG, která celou akci spojenou s indickou ligou zaštiťuje.

Jednou z hvězd soutěže má být i Bergerův známý z Liverpoolu, útočník Robbie Fowler.

Celá sezona by byla odehrána velmi rychle, v průběhu září, října a listopadu, tedy tří měsíců. "A výplaty hráčů by odpovídaly tomu, co se dá vydělat v týmech středu tabulky německé bundesligy," prozrazuje Paska, v čem je vedle dobrodružnosti mise největší lákadlo celého příběhu.

 

Právě se děje

před 50 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy