Baroše a veterány Kollera s Bergrem láká indická liga

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 6. 2014 11:00
Bývalí čeští reprezentanti Milan Baroš, Jan Koller a Patrik Berger velmi vážně zvažují start v indické lize.
Milan Baroš a Jan Koller uvažují o velkém indickém dobrodružství
Milan Baroš a Jan Koller uvažují o velkém indickém dobrodružství | Foto:

Praha - Na Milana Baroše se těšili fanoušci ostravského Baníku. Jenže 32letý útočník dá dost možná přednost jinému dobrodružství.

"Milan Baroš a spolu s ním Honza Koller a Patrik Berger mají nabídku naskočit v září do nové indické profesionální ligy. Se všemi jsem o tom mluvil, zajímá je to," říká Pavel Paska, jehož agentura ISM všechny tři fotbalové hvězdy po léta zastupuje.

Milan Baroš, dříve mimo jiné útočník Liverpoolu, se nyní dává dohromady po zranění nohy, smlouva v tureckém Antalyasporu mu vyprší 30. června, pak bude volným hráčem.

Jan Koller (41 let), bývalý kanonýr Anderlechtu či Dortmundu, i liverpoolská legenda jménem Patrik Berger (40 let) už svou vrcholovou kariéru dávno ukončili. Oba nyní hrávají fotbal jen rekreačně v nižších soutěžích.

Ale Indům jde zjevně v první řadě o velká jména.

Kdo se přidá k Fowlerovi?

"Projekt vypadá tak, že by se ho v tomto zkušebním ročníku zúčastnilo 8 týmů, v každém z nich by působil jeden bývalý top světový hráč. Do této kategorie by Baroš, Koller i Berger patřili. A navíc smí být v každém takovém týmu dalších 7 cizinců. Je tedy možné, že by tam mohli zamířit i další Češi," plánuje Paska.

Toho oslovila ke spolupráci světová agentura IMG, která celou akci spojenou s indickou ligou zaštiťuje.

Jednou z hvězd soutěže má být i Bergerův známý z Liverpoolu, útočník Robbie Fowler.

Celá sezona by byla odehrána velmi rychle, v průběhu září, října a listopadu, tedy tří měsíců. "A výplaty hráčů by odpovídaly tomu, co se dá vydělat v týmech středu tabulky německé bundesligy," prozrazuje Paska, v čem je vedle dobrodružnosti mise největší lákadlo celého příběhu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy