Baroš s Portsmouthem vyhrál ve Wembley Anglický pohár

17. 5. 2008 18:00
Portsmouth - Cardiff 1:0
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Český reprezentant Milan Baroš se spolu s fotbalisty Portsmouthu raduje z vítězství v Anglickém poháru. Ve finálovém duelu ve Wembley porazili "Pompey" velšský Cardiff 1:0. Nejstarší světovou trofej vyhrál klub z Fratton Parku po dlouhých 69 letech.

Jedinou branku utkání vstřelil nigerijský útočník Nwankwo Kanu, jehož na poslední minuty vystřídal právě Milan Baroš, pro něhož to byla zřejmě zároveň rozlučka s klubem. Vigantický rodák si tak splnil své přání s nímž do ostrovního klubu přišel, když pomohl novému celku do pohárové Evropy.

Po sezoně se však nejlepší střelec Eura 2004 vrací zpět do Lyonu, kde předtím vypadl ze základní sestavy. Už v úterý jej ale čeká reprezentační soustředění před MS v Rakousku a Švýcarsku.

Kouč k Barošovi: Staň se legendou, zapiš se do historie

Portsmouth mohl vést už po dvaadvaceti minutách hry. Nwankwo Kanu se zbavil ve vápně stopera, jenže ve vyložené šanci napálil jen tyč.

Ale těsně před přestávkou si nigerijský veterán spravil chuť. Brankář Enckelman špatně zasáhl proti Utakově centru a Kanu tentokrát nezaváhal, a stejně jako v semifinále proti Wets Bromwichi otevřel skóre zápasu.

Cardiff sice hraje druhou anglickou ligu, ale se svým soupeřem dokázal hrát vyrovnanou partii. Gólman „Pompey" David James však nebezpečné pokusy velšského celku pochytal.

V 87. minutě pak přišel na hřiště ve vyprodaném Wembley Milan Baroš, jenž s týmem už jednobrankové vítězství udržel.

Po výhře v Ligovém poháru s Liverpoolem tak Baroš slaví na ostrovech druhou trofej. První triumf znamená zisk FA Cupu pro trenéra Portsmouthu Harryho Redknappa.

Cardiff City - Portsmouth 0:1 (0:1)