Baroš je zpět. A pomohl gólem k výhře nad Ankaragücü

14. 3. 2010 20:22
Milan Baroš byl zraněný téměř pět měsíců
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Reuters

Istanbul - Český fotbalový útočník Milan Baroš překonal problémy se zlomenou kostí v nártu a po téměř pěti měsících nastoupil k soutěžnímu utkání.

V 25. kole turecké ligy dnes odehrál 13 minut za Galatasaray Istanbul a dokonce se gólem podílel na výhře 3:0 nad Ankaragücü. Zaznamenal tak šestou trefu v sezoně.

Baroš se zranil 25. října v derby s Fenerbahce, když hned po dvou minutách musel odstoupit po střetu s Emrem. Původně měl chybět dva měsíce, po lednové operaci se však léčba protáhla.

Galatasaray si tak místo něj přivedl náhradu v podobě brazilského útočníka Joa, kterého Baroš symbolicky vystřídal v 77. minutě dnešního zápasu.

A pár minut mu stačilo k tomu, aby svůj návrat oslavil gólem. V třetí minutě nastavení potáhl rychlý brejk autor druhé branky Keita a Baroš jeho akci gólově zakončil. Poslal tak dobrou zprávu trenérovi české reprezentace Michalu Bílkovi, pod kterým hráči národního týmu bez Baroše v útoku nevstřelili ve třech zápasech ani gól.

Galatasaray se po výhře vrátil do čela tabulky o bod před Bursaspor, který však má k dobru zápas minulého kola s Diyarbakirsporem, který byl předčasně ukončen pro výtržnosti fanoušků.

Příznivci Diyarbakirsporu řádili i dnes, když zavinili předčasný konec duelu na půdě Büyüksehiru. Protestovali proti gólu, který domácí vstřelili dvě minuty před koncem zápasu