Barcelona v LM remizovala, Inter selhal

ČTK, SportPlus
27. 9. 2006 23:04
Praha - Fotbalisté Chelsea, Bayernu a Valencie vyhráli v letošní Lize mistrů i svůj druhý zápas a přidali se tak k týmům Manchesteru, Arsenalu a Lyonu, které k bezchybné bilanci dospěly už v úterý.

Naopak obhájce trofeje Barcelona v Brémách nečekaně přišla o body.

A to i když domácí nedali gól. Pomohl jim k němu kapitán Barcelony Puyol, jenž si krátce po změně stran srazil do vlastní sítě Huntův centr. Trenér Schaaf si mohl libovat, jak skvěle mu vyšel nečekaný tah se zařazením útočníka německé jednadvacítky na úkor Chorvata Klasniče.

Chvíli na to mohl zvýšit Borowski, ale jeho křížná střela těsně minula branku.

Hosté vedle bodů navíc ztratili kamerunského střelce Eto'a, jenž odstoupil s pochroumaným kolenem. Pro kouče Rijkaarda to byl signál ke dvojitému střídání: vedle Gudjohnsena poslal na hřiště i Messiho a argentinský mladík v 89. minutě vyrovnal.

Nejvíc se  bavili diváci na Anfield Road, i když by jim určitě nevadilo, kdyby viděli o dva góly méně. Liverpool jasně kráčel za
vítězstvím nad Galatasarayem, dvakrát rozvlnil síť Crouch a jednou Luís García, ale tureckého mistra vzkřísil jeho kouč Eric Gerets.

Do druhého poločasu poslal na hřiště Ümita Karana a ten dvěma góly během šesti minut duel zdramatizoval. Víc ale hosté nedokázali.

Diego z Werderu Brény (vlevo) v hlavičkovém souboji s barcelonským Carlesem Puyolem. | Foto: Reuters

Chelsea v Bulharsku bez problémů

Naopak v pohodě dokráčela k výhře Chelsea a vyšperkovala skvělou bilanci čtyř výher anglických týmů v tomto týdnu. Hráče Levski Sofia nejdřív zachránily v zápase s anglickým mistrem břevno a tyč, ale když si Drogba spravil mířidla, byl s nimi konec.

Kanonýrovi z Pobřeží slonoviny se zřejmě v Bulharsku líbilo: dosáhl tam svého prvního hattricku v dresu Chelsea. V sedmi zápasech v sezoně tak nastřílel sedm gólů. Levski se v závěru dočkalo alespoň čestného úspěchu. První bulharský gól v Lize mistrů vstřelil do sítě Petra Čecha v 89. minutě Ognjanovič.

Valencie doma porazila v duelu týmů, které v prvních zápasech nastřílely čtyři góly, AS Řím 2:1. Všechny branky padly v úvodní půlhodině. Totti ještě z penalty vyrovnal náskok domácích a nadělil si tak dárek k dnešním třicetinám, ale reprezentační útočník Villa vrátil převahu ve skóre na stranu Valencie.

Hořký večer prožili fanoušci Interu Milán. Jako by se začaly plnit prognózy, že italské kluby nebudou kvůli oslabené domácí lize v Evropě tak nebezpečné. Kapitán Interu Javier Zanetti určitě nebude na pětistý zápas v barvách klubu vzpomínat v dobrém. Inter doma prohrál 0:2 a ještě dohrával v devíti bez vyloučeného Ibrahimovice a Grossa.

V Doněcku se chvíli radoval z vyrovnávacího gólu Tomáš Hübschman. Záznam ale ukázal, že přímý kop Brazilce Matuzaléma zapadl do sítě bez jeho pomoci a jméno střelce bylo vzápětí změněno. Český stoper nemohl mít důvod k veselí ani z výsledku, Šachtar doma jen remizoval 2:2.

Také Spartak Moskva si se Sportingem Lisabon rozdělily body. Vedení mu už ve 4. minutě získal útočník Bojarincev, ale Nani po hodině hry vyrovnal. Celé utkání, které se poprvé v historii hlavní části Ligy mistrů hrálo na umělém trávníku, odehráli v dresu domácích oba čeští reprezentanti Martin Jiránek i Radoslav Kováč.

Vidět byl především Kováč, který se několikrát pokoušel o střelu z dálky, ale ani jeden jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

Výsledky - 2. kolo:
Skupina A:
Levski Sofia - Chelsea Londýn 1:3 (0:1)
Branky:
89. Ognjanov - 39., 52. a 68. Drogba. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 42.000.

Werder Brémy - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Branky:
56. vlastní Puyol - 89. Messi. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 37.000.

Skupina B:
Inter Milán - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)
Branky:
81. Pizarro, 90+1. Podolski. Rozhodčí: Bennett (Angl.). ČK: 58. Ibrahimovic, 84. Grosso (oba Inter). Diváci: 42.000.

Spartak Moskva - Sporting Lisabon 1:1 (1:0)
Branky:
4. Bojarincev - 59. Nani. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 38.000.

Skupina C:
FC Liverpool - Galatasaray Istanbul 3:2 (2:0)
Branky:
9. a 52. Crouch, 14. Luís García - 59. a 65. Ümit Karan. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 44.000.

Girondins Bordeaux - PSV Eindhoven 0:1 (0:0)
Branka:
65. Väyrynen. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 85. Lamey (PSV). Diváci: 32.000.

Skupina D:
Šachtar Doněck - Olympiakos Pireus 2:2 (1:1)
Branky:
34. Matuzalém, 70. Marica - 24. Konstantinu, 68. Castillo. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 25.000.

FC Valencie - AS Řím 2:1 (2:1)
Branky:
13. Angulo, 29. Villa - 18. Totti z pen. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 45.000.