Balotelli se opřel do Prandelliho: Nechoval se jako chlap

ČTK ČTK
16. 10. 2014 23:05
Italský fotbalista Mario Balotelli ostře zkritizoval bývalého trenéra národního týmu Cesara Prandelliho.
Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Milán - Italský fotbalista Mario Balotelli ostře zkritizoval bývalého trenéra národního týmu Cesara Prandelliho za jeho chování na mistrovství světa v Brazílii. Podle reprezentačního útočníka se kouč nechoval jako chlap, když ho kritizoval v médiích.

"Něco takového jsem nečekal a taky jsem na to nijak nereagoval, protože to nemělo smysl. Myslím, že pravý chlap přijde k tobě a řekne ti do přímo do očí, když ti chce něco oznámit," řekl disciplinárními prohřešky proslulý fotbalista britskému časopisu Sport Magazine.

Prandelli čtyřiadvacetiletého útočníka v médiích zkritizoval po překvapivém vyřazení Itálie v základní skupině. "Mario není pravý šampion. Mám ho rád, ale musí už začít brát na vědomí realitu místo svého vlastního paralelního světa," prohlásil kouč.

Balotellimu, jenž v létě přestoupil z AC Milán do Liverpoolu, vadí, že se mu stále připisuje velký podíl na neúspěchu na MS. "Měl jsem za celý turnaj dvě nebo maximálně tři šance. Každý ví, že proti Anglii jsem se trefil, ale víc jsem toho udělat nemohl," bránil se.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Ombudsman loni přijal 7926 podnětů, v 19 případech využil sankce

Kancelář veřejného ochránce práv v Brně loni přijala 7926 podnětů. Novinářům to dnes řekl ombudsman Stanislav Křeček. Je to o 86 podnětů více než o rok dříve. Nejvíce se jich týkalo sociálního zabezpečení, dále stavebnictví a regionálního rozvoje, ale také armády, policie nebo vězeňství. Podněty ovlivnila i pandemie koronaviru. Úřad zjistil kolem 500 pochybení, v 19 případech odmítly úřady chybu napravit a ombudsman využil sankce.

Z přijatých podnětů bylo 68 procent v působnosti ombudsmana a mohl se jimi zabývat. Z podnětů provedl šetření v 671 případech, přičemž ve 490 podle Křečka konstatovala kancelář pochybení, v 17 případech diskriminaci. Ve 349 případech úřady po vydání zprávy pochybení napravily, v 85 tak učinily až po vydání závěrečného stanoviska s navrženým opatřením k nápravě. Pouze v 19 případech úřad chybu odmítl a ombudsman přistoupil k vyžití sankce, která spočívá ve vyrozumění nadřízeného úřadu nebo informování veřejnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy